Võrreldes kuu varasemaga, juulis osteti Tallinnas kodusid 20% vähem, mida võib pidada perioodile omaseks. Samade perioodide võrdluses hind vajus, ent aastases võrdluses kerkis.
1Partner Kinnisvara juht Martin Vahter märgib, et suve saabudes on selline asjade käik pigem tüüpiline. Foto: Andras Kralla
Juulikuus oli Tallinna korterite keskmine ruutmeetri hind 3 052 eurot, kuid tehingute arv vähenes juuniga võrreldes umbes viiendiku võrra, mis on 1Partner Kinnisvara juhi Martin Vahteri kinnitusel südasuvele siiski pigem iseloomulik. Keskmist hinda hoiab Vahteri hinnangul ennekõike see, et enamus tehinguid tehakse väiksemate korteritega.
Viimane aasta avalikus arutelus on jäänud tahaplaanile oluline tõsiasi, et tõusnud hindade ja pangaintresside kiuste on oma kodu ostmine pikas plaanis endiselt soodsam kui üürimine, leiab 1Partner Kinnisvara juht Martin Vahter.
Tallinna korteritega toimus juunis juunikuus 804 tehingut, mille keskmiseks ruutmeetri hinnaks kujunes 3191 ja mediaanhinnaks 3097 eurot. Võrreldes maikuuga vähenes tehinguaktiivsus 15%, keskmise ruutmeetri hinna muutus jäi ühe protsendi piiridesse.
Ehitusprojektid, mida hakatakse sageli teostama ilma põhjaliku ja projekti ekspertiisi läbinud tööprojektita, võivad kaasa tuua tüütuid sekeldusi ning probleeme. Ehkki seadus ei pruugi alati projektile ekspertiisi nõuda, on see ülitähtis samm, mis aitab ennetada võimalikke ebakõlasid ning vigu.