Kinnisvaraturu tõus algab arendaja laitmatust koostööst arhitektiga
Eduka projekti aluseks on koostöö – kui arhitekt ja arendaja lähtuvad vastastikusest austusest ja täiendavad teineteise teadmisi ja kogemusi, sünnib terviklik ja toimiv lahendus, kirjutavad Kontsept Arhitektuuribüroo arhitektid Kaidi Põder ja Margo Koppel.
24. aprillil koguneti Sindi raekotta, et pidada sümboolne sarikapidu – tähistamaks renoveerimisprotsessi olulist vaheetappi. Sindi raekojahoone valmis aastatel 1935-1937, arhitektiks on Ilmar Laasi. Renoveerimistööde tegijaks on Silindia Ehitus.
Tartu linnavalitsus otsib võistlusega Emajõe ääres asuva Holmi kvartalile terviklahendust. Eesmärk on kavandada Holmi kvartalisse atraktiivne linnaruum koos mitmeotstarbelise uushoonestusega, mille hulgas on nii ühiskondlikke kui ka äri- ja eluhooneid.
Töömaailma muutused ja kaugtöö levik on selgelt näidanud, et vana mudel, kus hoone „üürib ennast ise välja“, enam ei toimi, kirjutab kinnisvara – ja juhtimisteenuste platvormi WHAT IF kliendisuhete juht Martin Parts ja näitab, milliseks kontor lähiaastail muutub ning mida turul hakatakse nõudma.
Tallinna linn alustab 21. aprillil 2025 töid, mille käigus eemaldatakse Vene Kultuurikeskuse (Mere pst 5) fassaadilt nõukogude ehisvapp. Tööde aluseks on koalitsioonilepe ning konstruktsioonilise ohutuse hinnang.
Üha rohkem ostjaid ja investoreid hindab tänapäeva kinnisvara puhul lisaks asukohale ja ruutmeetritele ka hoone jätkusuutlikkust, energiatõhusust, elukeskkonna kvaliteeti ja mugavust. Üks peamisi kvaliteedi ja jätkusuutlikkuse sümboleid on rohesertifitseerimine. LEED-sertifikaat – maailmas üks tunnustatumaid rohehoonete kvaliteedimärke – on Põhjamaades juba tavapraktika.