Admiraliteedi basseini äärsetele Ühendatud
Kapitali ja Skanska EMV kinnistutele on seatud Tallinna linna kasuks
ostueesõigus, et kinnistute omanik ehitaks maatükid täis teatud aastate
jooksul pärast detailplaneeringu kehtestamist. Linn ei saa aga oma ostueesõigust
kasutada, sest kohtutäitur pani kinnistud sundmüüki.
Võlaõigusseaduse § 251 kohaselt ei saa ostueesõigust kasutada, kui kinnisasi müüakse sundtäitmisel või pankrotimenetluses, samuti kui kinnistu sundvõõrandatakse. Seetõttu puudub linnal võimalus ostueesõiguse kasutamiseks, vastas Tallinna linnavaraameti juhataja Einike Uri Äripäeva küsimusele ostueesõiguse kasutamise kohta.
Ostueesõigus seati, et tagada ostja võetud ehituskohustuse täitmist. Ostja võttis endale kohustuse hoonestada kinnistud detailplaneeringu kehtestamisest arvates teatud aastate jooksul, lisas Uri.
Swedbanki nõudel sundenampakkumisele läinud lahmakas Ühendatud Kapitali kaasomand piirneb Mere puiestee, Ahtri, Kai, Kaljase, Kuunari, Laeva ja Koge tänavaga ning asub otse Admiraliteedi basseini ääres. Algselt pidi sinna kerkima spaahotell.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Ehitusprojektid, mida hakatakse sageli teostama ilma põhjaliku ja projekti ekspertiisi läbinud tööprojektita, võivad kaasa tuua tüütuid sekeldusi ning probleeme. Ehkki seadus ei pruugi alati projektile ekspertiisi nõuda, on see ülitähtis samm, mis aitab ennetada võimalikke ebakõlasid ning vigu.