• 14.11.07, 08:24
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Saaremaa metsamüüki varjutab rahapesu kahtlus

Oktoobri keskel Salme vallas Länga külas aset leidnud maamüügitehing on tekitanud rahapesu kahtlusi.
OÜ Meite Saar maksis kinnistu mõtteliste osade eest mitmekordselt rohkem kui firma enda poolt enampakkumisel ülesseatud hind, kirjutas Meie Maa.
19. oktoobril toimus 92-hektarilise Alasniidu kinnistu müügiks enampakkumine, kus 17 kaasomanikku püüdsid parimal moel realiseerida oma vara.
Protokolli põhjal osutus parimaks OÜ Traperii pakkumine. Firma nõustus kinnistu eest maksma 4,8 miljonit krooni. Teiseks jäi Metsahalduse OÜ 4,12 miljoni krooniga. OÜ Meite Saar pakkus kinnistu eest 2,7 miljonit krooni. Esimesed kaks aga loobusid.
Nii müüsid kaasomanikud Jaanus Himmist ja Kalle Ait oma mõttelised osad OÜ-le Meite Saar. Metsamaa hind enampakkumisel küündis 35 000–40 000 kroonini hektari kohta. Meite Saar aga maksis 2,4-hektarilise maatüki ühe hektari eest 120 000 krooni.
Rahapesu andmebüroo soovituslikus juhendis rahapesu kahtlusega tehingute tunnuste kohta on ära toodud kaks punkti, mis allika arvates sobivad täpselt antud juhtumi kohta. Juhendi punkti 8.7. järgi on tunnuseks see, et isik on nõus maksma või maksab kinnisvara eest tunduvalt üle turuhinna. Sama juhendi punkti 10.6 kohaselt on rahapesu kahtlusega tehingu tunnuseks asjaolu, kui lühikese ajaperioodi jooksul tehakse sama kinnisvaraga uus tehing eelmisest tehingust tunduvalt erineva hinnaga, kui see ei ole seostatav üldise kinnisvarahinna tõusu ja/või langusega.
Meie Maa andmetel toimub Alasniidu kinnistu müügiks uus enampakkumine.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 04.11.24, 08:00
Ehitusekspertiisi ja järelevalve teostamine säästab aega, närve ja rahakotti
Ehitusprojektid, mida hakatakse sageli teostama ilma põhjaliku ja projekti ekspertiisi läbinud tööprojektita, võivad kaasa tuua tüütuid sekeldusi ning probleeme. Ehkki seadus ei pruugi alati projektile ekspertiisi nõuda, on see ülitähtis samm, mis aitab ennetada võimalikke ebakõlasid ning vigu.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele