Surgutneftegazi juhi Vladimir Bogdanovi
sõnul lämmataks riigisektori laiendamine konkurentsi ja kutsuks esile
tootmiskadude kasvu.
Just suur erafirma Surgutneftegaz on ilmselt järgmine, mille riik oma kontrolli alla võtab, kirjutas väljaanne Vzgljad. Varem on riigistamise vastu sõna võtnud Lukoili juht Vagit Alekperov.
"Konkurentsi puudumine naftatööstuses riigi osa suurendamise juures viib kadude suurenemisele tootmises ja hinnatõusule, mis lööb ennekõike rahva pihta. /.../ Gaasiga on lihtsam, aga nafta puhul on vaja leiukohtadega tööd teha," teatas Bogdanov oma avalduses.
Juttude juures riigistamise ümber on Surgutneftegazi eeliaktsia hind langenud 9%. Väljaande tsiteeritud analüütiku arvates viie kuni seitsme aasta pärast Venemaal naftatööstuses suuri erafirmasid enam ei ole. Naftatööstuse riiklikuks koondamise kohta on ilmunud erinevaid stsenaariume.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Ehitusprojektid, mida hakatakse sageli teostama ilma põhjaliku ja projekti ekspertiisi läbinud tööprojektita, võivad kaasa tuua tüütuid sekeldusi ning probleeme. Ehkki seadus ei pruugi alati projektile ekspertiisi nõuda, on see ülitähtis samm, mis aitab ennetada võimalikke ebakõlasid ning vigu.