Üürikinnisvara investorite näguripäevadele võib paista lõpp
Ettevõtjal ja investoril Jaak Roosaarel on Tartus üks korter, mille ostis enda sõnul rohkem emotsiooni pealt. Selle tootlust hindab Roosaare praegu 4–5 protsendi juurde, ent laen selleks on 4 protsenti pluss euribor.
Ettevõtja ja investor Jaak Roosaare märgib, et üüriinvestorina alustamiseks on stuudiokorter Tallinna või Tartu Ülikooli juures ikkagi hea lahendus. Foto: Andras Kralla
"Nii et toodab miinust," tunnistas Roosaare. Samas lisas ta, et ei ajagi selle korteriga suurt tootlust taga ning plaanib pealegi laenu varsti ära maksta.
Kas on õige aeg osta üürikorterit? Turosalised usuvad, et tuuled on pöördumas.
Maa-ameti andmetel tehti 2023. aasta II kvartalis Tallinnas 2 459 korteritehingut, mis on 11% vähem kui aasta varem. Korteritehingutest suurima osa moodustasid tehingud korteritega pindalaga 41-55 m², märgib kinnisvaraanalüütik Tõnu Toompark.
Võrreldes mullusega, arendajate meelsus kortereid üüritulule arendada on muutunud: hulgiostjaid võetakse jälle jutule. Paraku aga valitseb müüja ja ostja hinnaootuse vahel 15-25- protsendiline erinevus, tõdeb LHV pensionifondide kinnisvarainvesteeringute juht Rait Riim.
Üürihindade põhi oli talvel-kevadel ära, aga vahepeal on nõudlus kasvanud ning hinnad on vaikselt tõusmas suuremates tõmbekeskustes eeskätt odavamate korterite osas, kirjutab Uus Maa Kinnisvarabüroo kinnisvaraanalüütik Risto Vähi.
Teisel poolaastal tahaks väga leida hea hinnaga hea objekti, kus see investeerimata kapital tööle panna ja selle võrra investoritele tulevikus veel rohkem dividendi välja maksta, märkis Eften Capitali juhatuse liige Kristjan Tamla Äripäeva raadio hommikuprogrammis.
Kui eramajade omanikud on üsna teadlikud puuraukudega maakütte eeliste suhtes, siis kortermajade elanike ning ühistuliikmete seas võib veel kohata kahtlevat seisukohta.