Äripäeva tänasel Kinnisvaraarenduse konverentsil tunnustatud eksperdid harutavad lahti parimad koostöövõimalused ja näitavad kätte tuleviku suundumused. Ära jää ilma - teadmises peitub jõud.
Täna Radisson Blu Hotel Olümpias toimuval Kinnisvaraarenduse konverentsil võtavad eksperdid fookusesse kinnisvaraturu tulevikusuunad, riigi rolli arendustes ning arendajate ja ehitajate koostöövõimalused. Päeva jooksul astuvad üles valdkonna tipptegijad, kes jagavad teadmisi ja praktilisi kogemusi sektori ees seisvatest väljakutsetest.
Konverentsi avab Bigbank Eesti tegevjuht Jonna Pechter, kes annab ülevaate kinnisvaraturu hetkeolukorrast ning prognoosidest. Järgnevalt keskendutakse riigi initsiatiividele ja regulatsioonidele, mida tutvustab Kaja Pae, Kliimaministeeriumi ehituse ja elukeskkonna osakonna juhataja.
Linnakute arendamise trendidest ja väljakutsetest arutletakse vestlusringis, kus osalevad Reigo Randmets (Reterra tegevjuht), Veiko Keerberg (Airport City juhatuse esimees) ja Gert Jostov (US Real Estate juhatuse esimees). Päeva teises pooles keskendutakse valglinnastumise ja tihendamise dilemmale, mida analüüsivad arhitekt Margit Mutso (Eek & Mutso arhitektuuribüroo üks asutaja ja arhitekt) ning Tarmo Pohlak (Nordeconi juhatuse liige).
Taskukohase eluaseme võimalikkusest ja miks peaks see huvitama kinnisvaraarendajaid, räägib Ramon Rask, Advokaadibüroo RASK partner ja vandeadvokaat. Arendaja ja ehitaja vahelise koostöö tähtsusest jagab teadmisi Margo Dengo, Maru Ehitus juhatuse esimees. Lisaks analüüsib kinnisvarainvesteeringute turudünaamikat Raiko Uri, Nuve Partners juhtiv partner, keskendudes kaubanduspindade, logistikakeskuste ja büroohoonete arengutele.
Praktilise kogemuse toob esile Indrek Hääl, Krulli kvartali tegevjuht, kes tutvustab kvartali arendusprojekti. Samuti käsitleb muinsuskaitse ja kinnisvaraarenduse seoseid ning väljakutseid arhitekt-ekspert Toivo Tammik.
Konverents pakub laiapõhjalist arutelu ning praktilisi näiteid, kuidas sektori eri osapooled saaksid paremini koostööd teha, et luua kvaliteetsemat elukeskkonda ja edendada jätkusuutlikku arengut.
Konverentsi esinejad ja teemad ühes kavaga leiad
SIIT
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Rail Baltica sisaldab arendajatele ohukohti. Vaata, millised need on.
Oli viga prioritiseerida niivõrd suuremahulist investeeringut korraliku kiirteede ja maanteedevõrgustiku asemel, tõdes Kinnisvarauudistele antud eriintervjuus SIRIN Developmenti tegevjuht Laurynas Kuzavas Rail Baltica teemal. Ta analüüsib olukorda lähemalt ärikinnisvaraturu vaatest.
Soorm arendajatele: enda turundus tuleb läbi mõelda ja kõik silindrid tööle panna! Siin on juttu ka arendaja vastutusest, linnaruumist ja arhitektuurist
Kui on praegu ostuprotsess käimas, siis tasuks kindlasti rääkida müüjapoolega, kuidas prognoos on, soovitas Bonava Eesti tegevjuht Taavi Soorm saates Kuum tool läheneva käibemaksutõusu valguses.
Arendaja ja arhitekt kaotavad infomonopoli
Eestis muutub planeerimine kiiremaks ja läbipaistvamaks, ametisse astuv riigiarhitekt lisab vaid hoogu, märgivad Maa- ja Ruumiameti peadirektor Kati Tamtik ja Maa- ja Ruumiameti digiteenuste teenistuse direktor Taavi Jakobson saates Kinnisvaratund.
Vaata galeriid ja saa teada, millised on arendaja mõtted.
Triple Net Capital kaalub oma suurprojekti Tallinnas Pärnu maantee veeres laiuva Lutheri kvartali müüki. Arendaja plaanis ligi 4 hektari suurusele krundile viie aastaga rajada linnaku, kuhu oleks pidanud kerkima 400 korterit, ligikaudu 40 000 ruutmeetrit äripindu ja 5000-ruudune park.
Tallinn on läbi tegemas suurt muutust.
Peatänava projekt, mis muudab südalinna jalakäijasõbralikumaks ja äriliselt atraktiivsemaks, on lõpuks taas päevakorras. See tähendab, et kesklinna kinnisvara saab uue väärtuse – ja just praegu avaneb haruldane võimalus omada äripinda, mis asub selle arengu südames.