Eluasemeturul ostutuhin jääb ära, hoolega valimine jätkub
Kodulaenumaksetega hilinemise üliväike osakaal tagab elukondliku kinnisvara turu stabiilsuse, suvi taandub ja välja joonistuvad varad, mida soovitakse ning mida välditakse.
Pindi Kinnisvara müügipartner Peep Sooman märgib, et iga hinna eest kinnisvara soetamine ei ole popp tegevus. Foto: Raul Mee
LVM Kinnisvara juht Ingmar Saksing ja Pindi Kinnisvara müügipartner Peep Sooman analüüsivad seisu eluasemete turul ja toovad välja, mida soovitakse ja mida mitte
Üürimaja opereerimine on midagi enamat kui lihtsalt kuulutuse lehte panek ja nõuab arendajalt täiendavaid teadmisi ja investeeringuid, ent turg on ju muutuv - ja küll saab ka investoritega kaubale.
Võrreldes kuu varasemaga, juulis osteti Tallinnas kodusid 20% vähem, mida võib pidada perioodile omaseks. Samade perioodide võrdluses hind vajus, ent aastases võrdluses kerkis.
Inflatsiooni taandumine ja intressimäära langus on negatiivse riskiga seotud võimalused, kui majandus peaks tõepoolest muutma suunda ja majanduskliima selgelt halvenema, märgib aastatele 2008 - 2010 viidates Luminori peaökonomist Lenno Uusküla.
Elukondlike uusarenduste hinnaootus ostja ja müüja vaatest erinevad kui öö ja päev. Esmapilgul nii kindlana tunduva patiseisu lõppemise võib käima tõmmata rida sündmusi.
Ehitusprojektid, mida hakatakse sageli teostama ilma põhjaliku ja projekti ekspertiisi läbinud tööprojektita, võivad kaasa tuua tüütuid sekeldusi ning probleeme. Ehkki seadus ei pruugi alati projektile ekspertiisi nõuda, on see ülitähtis samm, mis aitab ennetada võimalikke ebakõlasid ning vigu.