Tallinna Halduskohus määras kohtuistungi aja AS Tallinna Vesi ning Konkurentsiameti vahelises tariifivaidluses. Kohus alustab asja läbivaatamist tänavu 30. jaanuari istungil.
Konkurentsiamet on alates 2011. aasta maist keeldunud rahuldamast AS Tallinna Vesi poolt esitatud veeteenuse hinnataotlusi, teatas AS Tallinna Vesi. Seda hoolimata sellest, et Eesti kohtud on tunnistanud AS Tallinna Vesi ning Tallinna Linna vahel 2001. aastal sõlmitud teenuslepingu tariife puudutava osa halduslepinguks. Halduslepingut peab riik haldusmenetluse seaduse alusel järgima kuni lepingu muutmise või kehtetuks tunnistamiseni.
Tallinna Halduskohus peab nüüd hindama, kas AS Tallinna Vesi ning Tallinna linna vahel sõlmitud teenusleping on Konkurentsiametile siduv.
Seotud lood
Riigikohtu otsusega jõustus tänavu jaanuaris jäätmeseaduse muudatus, mis keelas omavalitsustel panna oma mittetulundusühinguid teenust vahendama.
Omavalitsusüksus või selle volitatud MTÜ jäätmeveoteenuse vahendajana enam määrata jäätmekäitluse teenustasu hinda.
Aastatel 2015-2020 saab Eesti Euroopa Liidust veemajanduse arendamiseks 144 miljonit eurot.
Riik toetas KIKi vahendusel struktuuritoetuste ja CO2 kvoodimüügi rahast möödunud aastal Eesti keskkonnaprojekte kokku 121 miljoni euroga. Suurimad väljamaksed tehti veemajandusprojektidele.
Ehitusprojektid, mida hakatakse sageli teostama ilma põhjaliku ja projekti ekspertiisi läbinud tööprojektita, võivad kaasa tuua tüütuid sekeldusi ning probleeme. Ehkki seadus ei pruugi alati projektile ekspertiisi nõuda, on see ülitähtis samm, mis aitab ennetada võimalikke ebakõlasid ning vigu.