Jurist selgitab: mida silmas pidada suvila ostmisel?
Kätte on jõudnud kevad, mis on parim aeg suvila omandamiseks. Selleks, et kogu protsess oleks murevaba, peab kõige muu kõrval arvestama ka mõnede juriidiliste nüanssidega, selgitab ELUM Kinnisvara maakler ja jurist Irina Surmai.
Suvilaostuga võid lennata ka alt minna ja üsna haledalt. Vaata, mida on maakleritel Sulle soovitada.
Võrreldes aastatagusega on pakkumistearv kasvanud 11%. Eeskätt noortele on see taskukohaseim tee isikliku maja soetamiseks, kuid põnevust on siin teistelegi. Vaata, millised on hinnad ja kuumimad kohad.
Miks on hooajaliselt kasutatavat suvilat, maamaja või üürikinnisvara suvises kuurordis kallim kindlustada kui pidevas kasutuses olevat kodu, küsib Seesami kodukindlustuse tootejuht Dagmar Gilden ja selgitab, miks see nii on.
Suvila talvituma jätmine ei ole pelgalt ukse ja värava lukustamine. Talviste ja kevadiste halbade üllatuste vältimiseks tasub mõelda neile kaheksale asjaolule.
Kui populaarsemad ja logistiliselt paremad kohad on täis, siis liigub arendamine pealinnast eemale – mida kaugemal, seda rohkem on ruumi ja saab sama raha eest ka suurema krundi lubada, märgib Uus Maa juhatuse liige ja kinnisvaranalüütik Igor Habal.
Üha rohkem ostjaid ja investoreid hindab tänapäeva kinnisvara puhul lisaks asukohale ja ruutmeetritele ka hoone jätkusuutlikkust, energiatõhusust, elukeskkonna kvaliteeti ja mugavust. Üks peamisi kvaliteedi ja jätkusuutlikkuse sümboleid on rohesertifitseerimine. LEED-sertifikaat – maailmas üks tunnustatumaid rohehoonete kvaliteedimärke – on Põhjamaades juba tavapraktika.