Mahukasvu toel murdus Tallinnas oktoobris tuhande tehingu piir. Sellel kuul tehti kinnisvaraga 1063 tehingut, mis on üle 17% rohkem kui eelnenud kuul, selgub 1Partner Kinnisvara juht Martin Vahteri kommentaarist.
- Müügihindade hinnatõusust on esialgu vara rääkida, märgib 1Partner Kinnisvara juht Martin Vahter. Foto: Andras Kralla
"Üle tuhande tehingu teeb tõesti rõõmu, kuigi nii-öelda päris headest aegadest lahutab meid veel paar-kolmsada tehingut kuu kohta," rääkis Martin Vahter, kes peab kasvu kõige olulisemaks teguriks kiiresti langenud Euribori. "Ennekõike on madalama intressi puhul väiksemad nii sisenemislävend kui konkreetne laenumakse, aga mitte vähem oluline on ka inimeste taastuv usk sellesse, et laenuraha on neile taas taskukohane," lisas 1Partneri juht viidates, et tehinguaktiivsuse tõus on olnud märgatav – kui esimesel poolaastal tehti Tallinnas igal tööpäeval keskmiselt umbes 35 tehingut ja kolmandas kvartalis üle 40 kinnisvaratehingu, siis oktoobris tehti päeva kohta juba üle 45 tehingu.
Seotud lood
Täna tuleb samaväärse korteri eest maksta ligikaudu sama palju kui aasta tagasi, kirjutab kinnisvaraanalüütik Tõnu Toompark.
Keskmine leibkond saab lubada endale Riias 82 m2 korterit, Tallinnas 54 m2 ja Vilniuses 50 m2.
Kuigi oleme väiksed ning mõjutatud naaberriikide turuolukorrast, siis sellegipoolest on Tallinna, Riia ja Vilniuse kinnisvaraturul ka kohalik eripära, mis mõjutab arendajate ja koduostjate olukorda, kirjutab Bonava Eesti tegevjuht Taavi Soorm.
Täna oleme käibenumbrites eelmise aasta graafikus – suuresti tuleb fotofiniš, teatab hasardiga Äripäeva koostatud värskes Kinnisvarabüroode TOP 26-s esindatud LVM Kinnisvara OÜ juhatuse liige Ingmar Saksing.
Turu aktiivsus tervikuna on olnud pigem madal, kuid tööd ja tegemist on meil sellegi poolest; tulemused on lihtsalt varasemast visamad tulema, tõdeb Äripäeva koostatud värskes Kinnisvarabüroode TOP 26-s esindatud Colliers International Advisors OÜ partner Avo Rõõmussaar.
Kui eramajade omanikud on üsna teadlikud puuraukudega maakütte eeliste suhtes, siis kortermajade elanike ning ühistuliikmete seas võib veel kohata kahtlevat seisukohta.