Aprill kinnitas neid märke, et turu taastumine on reaalsus, ehkki suurest pöördest madala tarbijakindlusega keskkonnas ei saa veel rääkida, kirjutab Uus Maa juhatuse liige Igor Habal.
- Uus Maa juhatuse liige Igor Habal märgib, et mitmetes Eesti piirkondades, sealhulgas Tallinnas ja Tartus, on turg aktiivsem kui mullu. Foto: Liis Treimann
Kogu Eesti peale sõlmiti esialgsetel andmetel 1690 korteriomandi ostu-müügitehingut. Tegemist oli aasta parima tulemusega ning see ületas ka mulluse aprilli tulemust. Aasta esimese nelja kuu põhjal sõlmiti ligi 6000 tehingut, mida oli 4,5% vähem kui aasta tagasi. Tehingute mediaanhind oli sama perioodi peale 1996 €/m2 ning see tulemus oli mullusega võrreldes 2,3% madalam. Mitmetes piirkondades, sealhulgas Tallinnas ja Tartus, on turg aktiivsem kui mullu, ehkki tehingute arv, mida moonutavad varem sõlmitud uusarendustehingud, seda täiel määral veel ei näita. Samas leidub mitmeid piirkondi nagu näiteks Pärnu, kus turu taastumine võtab kauem aega.
Seotud lood
Uus-Veerenni kuuenda etapina ehitatavas ja elukvartali seni kõrgeimas, kaheksakorruselises A-energiaklassiga hoones valmib 63 korterit. Arhitektuurilise lahenduse on loonud KOKO arhitektid.
Et laenu refinantseerimine tähendab sisuliselt uue laenu võtmist, hinnatakse seejuures nii inimese maksevõimet kui ka sissetulekuid.
Büroohooned vahetavad ruumiprogrammi, töökoht teiseneb, ESG ja renoveerimine muutuvad uueks normaalsuseks, kinnitavad ärikinnisvara saates „Kinnisvaratund“ RE Kinnisvarajuhatuse liige ja vanempartner Monica Meldo ning Baltic Horizon Fundi juht Tarmo Karotam.
Ehitusprojektid, mida hakatakse sageli teostama ilma põhjaliku ja projekti ekspertiisi läbinud tööprojektita, võivad kaasa tuua tüütuid sekeldusi ning probleeme. Ehkki seadus ei pruugi alati projektile ekspertiisi nõuda, on see ülitähtis samm, mis aitab ennetada võimalikke ebakõlasid ning vigu.