Elukondliku kinnisvara üüriturg Eestis on mitmes mõttes omapärane, sedastab Kinnisvarauudised.ee-le Uus Maa kinnisvarakonsultant ja investeerimisportfelli juht Eduard Sorokin. Ta pakub lahenduse.
Uus Maa kinnisvarakonsultant ja investeerimisportfelli juht Eduard Sorokin osutab, et kinnisvara omamine ja selle väljaüürimine on Eestis omamoodi rahvussport. Foto: Liis Treimann
Sorokin, vastates paarile küsimusele, analüüsib olukorda Eesti üüriturul ja avab selle tagamaad.
Iga kriis on võimalus ebaefektiivsusest vabanemiseks ehk oma vara, lepingute ja kohustuste üle vaatamiseks. Parimaid oste tehakse tihti just turu madalseisus, kirjutab Restate’i kinnisvaraanalüütik Julia Linde.
Kevadel bravuuriga uut käiku lubanud üürielamute arenduses ja investeeringutes valitseb häbelik vaikus. Ärikinnisvaras ähvardab aastast 2023 kujuneda kõige madalama tehinguaktiivsusega aasta alates eelmisest majanduskriisist.
Üüriinvestorile polnud 2023. aasta just meelakkumine – euribor sõi tootluse, kinnisvarahinnad liikusid parimal juhul külgsuunas ja vähemalt pealinna üüriturul ületab pakkumine juba mõnda aega tublisti nõudlust.
Kodu omamist investeeringuks pidada ei saa, kuna investeering peaks kapitali kasvatama. Küll aga on kodu ostmisel selge säästmise ehk kapitali säilitamise funktsioon.