Linde: üürniku vaates on üüriturg hetkel väga soodne
Iga kriis on võimalus ebaefektiivsusest vabanemiseks ehk oma vara, lepingute ja kohustuste üle vaatamiseks. Parimaid oste tehakse tihti just turu madalseisus, kirjutab Restate’i kinnisvaraanalüütik Julia Linde.
Restate’i kinnisvaraanalüütik Julia Linde nendib, et büroopindade turul toimub teatud mõttes kannibalism. Foto: Erakogu
Juba üle nelja aasta kestnud kriiside ahel ja ülisünge geopoliitiline taust raputavad jätkuvalt majandust ega paista lähiperspektiivis kaduvat. Alates 2022. aasta juunist on intresside järsu tõusu ja muude faktorite mõjul vähenenud finatseerimine söönud ära viiendiku kinnisvara turust. Allesjäänud mahus turg küll toimib, kuid märksa aeglasemalt ja oma nüanssidega.
Edasi tõusev euribor koos tarbijate ajalooliselt pessimistliku kindlustundega on kukutanud sügiskuudel korteritehingute arvu suvega võrreldes viiendiku võrra, kuigi tavaliselt on just sügiskuudel aasta parimad näitajad, kirjutab kinnisvarafirma Restate analüütik Julia Linde.
Ehitusprojektid, mida hakatakse sageli teostama ilma põhjaliku ja projekti ekspertiisi läbinud tööprojektita, võivad kaasa tuua tüütuid sekeldusi ning probleeme. Ehkki seadus ei pruugi alati projektile ekspertiisi nõuda, on see ülitähtis samm, mis aitab ennetada võimalikke ebakõlasid ning vigu.