Tõusnud intressimäärad ja oodatava hinnatõusu kokkukuivamine on suurinvestorite bravuuri kõvasti maha tõmmanud. Skandinaavia investorid ei ole enam vaatamas Eesti poole, liiati hõljub õhus majandusolukorra halvenemise võimalus.

- Luminori peaökonomist Lenno Uusküla nendib, et ostjate soovidest lähtuv kommunikatsioon ei ole kaasa toonud müügisurvet. Foto: Liis Treimann
"Suurtehingute osas jätkuvad endiselt jõllitamise meistrivõistlused," kirjeldas Luminori peaökonomist Lenno Uusküla kinnisvaraarendajate ja suurinvestoritest fondide vahelisi suhteid. Kinnisvarasektori tulevased arengud sõltuvad järjest enam majanduse võimalikest arengutest. "Majanduses on üleval suured küsimärgid, mis viitavad väga erinevate stsenaariumite võimalikkusele, sealhulgas suurenevale ohule, et lähiajal Euroopas majandusolukord halveneb. Õnneks on praegu tegemist veel stsenaariumiga, kuid selle negatiivse arengu tõenäosus on kasvamas," tõdes ta.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tuleb tõdeda, et suur hinnatõus ja sõda Ukrainas ei tähendanud meie lähiriikides automaatselt majanduse langust. Pigem on küsimus, kuidas keegi olukorrale reageeris ja siin on meie põhja- ja lõunanaabrite osas suur erinevus, kirjutab Luminori peaökonomist Lenno Uusküla.
Eluruumide valmimise kasvu taga 2023. aasta majanduslikult keerukatel aegadel on aastatetagused otsused, mil elamuid hakati ehitama, nüüd on olukord pöördumas, kirjutab kinnisvaraanalüütik Tõnu Toompark.
Selle aasta juulis kinnisvaratehingute arv vähenes, võrreldes aastatagusega, pea viiendiku ja, võrreldes juuniga, üle kümnendiku.
Selle aasta teises kvartalis kinnisvarainvesteeringute aktiivsus püsis erakordselt madal, edasi võiks hakata aktiivus paranema, kirjutab Kiinteistöuutiset.fi.
Kandideerimise tähtaeg 25.04.2025