Kortermaja ehituse vastu protestinud Raasiku valla elanikud jäid pika ninaga
Halduskohus jättis rahuldamata 15 Raasiku valla elaniku kaebuse, kes võitlesid Arukülas üksikelamute piirkonda planeeritava kortermaja ehitamise vastu.
Raasiku vallavanema Raul Siemi (EKRE) sõnul oli vallaelanike kohtukaebuse taga lihtsalt solvumine. Vallaelanike sõnul pole nad aga püstilollid, et niisama vallavalitsuse kohtusse annavad. Foto: Karin Jaanus
“Kuidas ei saa linnaametnikud ja planeerijad ühte väikest krunti 15 aasta jooksul ära planeerida?" sajatab Tallinna linna peale vihane kinnistu omanik.
Kuuel suurimal arendajal on müügis üle 800 korteri, mille müügihindade summa ületab 200 miljonit eurot. Arendajad müügis korterite hulga pärast suurt muret ei tunne.
Tuleb tõdeda, et suur hinnatõus ja sõda Ukrainas ei tähendanud meie lähiriikides automaatselt majanduse langust. Pigem on küsimus, kuidas keegi olukorrale reageeris ja siin on meie põhja- ja lõunanaabrite osas suur erinevus, kirjutab Luminori peaökonomist Lenno Uusküla.
Julge hundi rind on rasvane: vastupidiselt 2020. aastale, kus uusarenduste ostjal polnud lootustki midagi soodsamalt saada, pakutakse praegu allahindlust kohe. Tuleb vaid küsida.
Ligi 15 aastat tegutsenud Maasoojus OÜ on kütte- ja ventilatsioonisüsteeme paigaldanud sadadesse kodudesse ja kontoritesse. Et tõestada nii endale kui ka klientidele heade süsteemide tõhusust, ehitas ettevõte mõned aastad tagasi Jürisse 440 ruutmeetri suuruse kontori- ja laohoone, mille küttele, jahutusele ja soojaveetootmisele vajalik elektrikulu kokku on aastas vaid 4500 kWh.