Tartu südalinna kultuurikeskuse rahvusvahelise arhitektuurivõistluse võitis OÜ Kolm Pluss Üks võistlustööga „Paabel“, mille autorid on Lisette Eriste, Gert Guriev, Markus Kaasik, Helin Kuldkepp, Karl Erik Miller, Jana Pärn, Siim Tiisvelt ja Ilmar Valdur. Võitja pälvis 60 000 euro suuruse preemia.
- Võidutöö "Paabel" Foto: OÜ Kolm Pluss Üks
Žürii hinnangul eristub „Paabel“ teistest töödest selgelt oma terviklikult läbi mõeldud arhitektuurilahendusega. Töö suudab kõige paremini tabada võistluse eesmärke ning lahendada need elegantse arhitektuurikeele ja professionaalse tehnilise teostusega.
Žürii arvates sobitub hoone väga hästi linnaruumi, siseruumi lahendus on efektne ja maitsekas ning väliruum on põhjalikult ja tasakaalustatult läbi töötatud, täites kõiki olulisi eesmärke nii elurikkuse kui ka linnaruumi praktilise kasutuse seisukohast.
Arhitektuurivõistluse žürii esimehe Tartu linnapea Urmas Klaasi sõnul oli žürii otsus võitja osas üksmeelne. „Võidutöö on kõigis aspektides selle võistluse tugevaim töö: nii arhitektuuriliselt, funktsionaalsuse poolest kui ka põhjalikult läbi töötatud väliruumi lahenduse poolest. Selle töö alusel võime juba päris hästi ette kujutada, milliseks elavaks kultuurisüdameks kujuneb Tartu kesklinn,“ lisas linnapea.
Žürii liige arhitekt Veronika Valk-Siska sõnas, et võidutöö ruumilahendus on sündinud selgelt soovist luua südalinna paik, mis on mõeldud kultuuris olemiseks, selle kogemiseks, sellest mõtlemiseks ja selle üle arutlemiseks.
„Hoone arhitektuur pakub laia ampluaa eriilmelisi ruumikogemusi, mis on tundlikud ja mõtestatud. Eesti kultuuri hoidmise ja arengu eelduseks on elanike teadlikkus toimuvast, erinevate kultuurivaldkondade kokkupuute kogemise ning mõistmise oskus ja huvi. Võidutöö kätkebki sedasorti arhitektuuri, mis toetab tartlaste head kultuurteadlikkust ja kultuurilähedust.“
Seotud lood
ESG juhtimine on vajalik nii suurettevõtetele kui ka väikese ja keskmise suurusega ettevõtetele. ESG eesmärke, strateegiaid, arengut ja raporteid küsivad partnerid, kliendid, pangad ja regulaatorid. Kuidas ESG abil oma riske ja võimalusi leida?