Suuremate linnade järelturu eluasemete hinnalangus kogub hoogu
Tallinna ja teiste suuremate linnade järelturul on eluasemete hinnalangus suurem, kui kajastab statistika, pealegi kinnisvara hinnaindeks langeb edasi, tõdeb Pindi Kinnisvara müügipartner Peep Sooman.
Kinnisvaraturul puudub arusaam, mis seal tegelikult toimub - valitseb olukord, kus ostja ja müüja jälgivad, kummal on närvid rohkem pingul ja kes esimesena alla annab, tõdeb Redgate Capitalis tööd alustanud senine SEB privaatpanganduse strateeg Peeter Koppel.
Ilmselt on kliendid mõistmas, et märkimisväärset hinnalangust elukondlikes uusarendustes ei tule. Samas aga turg kiratseb ja põrnitsemine jätkub: kes läheb enne närvi ja annab järele, kas ostja või müüja. Turu pöördesse ajamiseks oleksd vaja täita rida tingimusi.
Kui neli-viis aastat tagasi Tallinnas ja Harjumaal müüdi kuus üle 400 uue korteri, siis nüüdse aasta nelja esimese kuu jooksul müüdi neid kokku alla 300 - mõistliku hinnaga tooteid on turul vähe, kirjutab kirjutab Pindi Kinnisvara müügipartner Peep Sooman.
Praegu on kinnisvaraturul veel turbulentsed ajad ja pole lõpuni selge, mis punktis turg on, kuid põhja tabamiseks tuleb end juba valmis panna, rääkis hiljuti kinnisvaraarendaja Avalon Estatesi suurosanikus saanud Marko Kull.
Kevadkoristuse traditsioon ulatub sajandite taha. Enne moodsaid kütte- ja ventilatsioonisüsteeme oli kevad ainus võimalus puhastada kodu talvel kogunenud tolmust ja tahmast. Paljudes kultuurides sümboliseerib suurpuhastus ka uut algust ja värsket peatükki.
Kodu omamist investeeringuks pidada ei saa, kuna investeering peaks kapitali kasvatama. Küll aga on kodu ostmisel selge säästmise ehk kapitali säilitamise funktsioon.