Elukondliku kinnisvara hinnalanguse ootuste ja ennustuste taustal on see tõsisasi tegelikkuses juba suuresti toimunud, hinnapõhi paistab olevat käeulatuses. Kinnisvaraeksperdid osutavad, mis saab edasi.
Kui suurt korterite müügi ruutmeetri hinnalangust (uusarendused, järelturg) eeloleval kevadel oodata võib? Millal saabub hinnapõhi? Sellele kaheosalisele küsimusele vastasid neli elukondliku kinnisvara valdkonna eksperti.
Tallinnas Nõmmel asuva viljaelevaatori ala arhitektuurivõistluse võitis KOKO arhitektide töö. Tellija Reterra muudab senise tööstusliku piirkonna 30 % ulatuses äripindadeks ja 70 % ulatuses elupindadeks, elevaatorihoone olemasolev maht ja konstruktsioon säilitatakse.
Maa-ameti andmete baasil oli jaanuarikuine Tallinna korteritehingu keskmine väärtus aastatagusest 12% suurem, ent kuu varasemaga võrreldes on keskmise korteritehingu väärtus kukkunud 17%, kirjutab kinnisvaraanalüütik Tõnu Toompark.
Rootsi pankrottide arv tõusis jaanuaris vähemalt kümne aasta suurimaks, pankrotistujatest viiendik on ehitusettevõtted, eluasemete ehitamine sel aastal kahaneb 44%, kirjutab Bloomberg.
Ehitusprojektid, mida hakatakse sageli teostama ilma põhjaliku ja projekti ekspertiisi läbinud tööprojektita, võivad kaasa tuua tüütuid sekeldusi ning probleeme. Ehkki seadus ei pruugi alati projektile ekspertiisi nõuda, on see ülitähtis samm, mis aitab ennetada võimalikke ebakõlasid ning vigu.