Mõnusa sisekliimaga A-klassi büroohoone võib minna kalliks maksma
A-klassi büroohoone võib tähendada omanikule ja üürnikule suuremaid kulusid, võrreldes madalama klassi büroohoonetega. Liiati, sõltumata klassist, küsitakse piirkonniti enamvähem ühte ja sama üürihinda.
A-klass või B-klass - mida võtta, mida jätta. Foto: Andras Kralla
Aeg-ajalt valmib siin ja seal ridamisi uusi büroohooneid – uued ja uhked nad kõik. Võlusõnana saadab neid A-klassi fluidum. Ent iga nüüd turule tulnud uus büroohoone ei pruugi olla A-klassi esindaja. Aga siiski selguse huvides paar küsimust valdkonna ekspertidele.
Võta ärikinnisvara valdkonnas muutunud keskkond arvesse nüüd ja kohe. Oleme ausad: turg on languses. Samas pakub muutlik olukord hulga väljakutseid ja võimalusi. Mida prognoosivad valdkonna eksperdid alanud aastaks, kriisiks, aga ka kriisijärgseks ajaks?
Milliseks kujuneb büroopindade turg alanud talvel ja eeloleval kevadel? Alanud aastal, vähemalt selle esimesel poolel, kuulub see turg usinaile, nutikaile ja oskuslikele. Käpaimemise ajale järgneb turuaktiivsus niikuinii, kuid koos teatavate muutustega.
Investeerimisettevõte Infortar ostis kinnisvaraarendajalt Restate Tallinnas Lasnamäel Tähesajus asuva Kaksikute teise ärihoone. Miniladudega nutihoone on ostjale üheks järjekordseks objektiks kinnisvara kokkuostude seas.
Iga uue büroohoone valmides vanemates kontorimajades mõned pinnad jälle vabanevad – selliste büroode järele ei ole enam piisavalt nõudlust. Isegi vähem kui 20 aastat tagasi ehitatud hoonetes, mis on igati esinduslikud, on keeruline suurtele büroopindadele uusi üürnikke leida, kirjutab Uus Maa Ärikinnisvara kutseline maakler Aira Veelmaa.
Ehitusprojektid, mida hakatakse sageli teostama ilma põhjaliku ja projekti ekspertiisi läbinud tööprojektita, võivad kaasa tuua tüütuid sekeldusi ning probleeme. Ehkki seadus ei pruugi alati projektile ekspertiisi nõuda, on see ülitähtis samm, mis aitab ennetada võimalikke ebakõlasid ning vigu.