Järgmise aasta märtsiks valmiv Ehituse teekaart 2040 mõõdab elukeskkonna ja büroopindade jalajälge ning allutab ehitusvaldkonna kliimanõuetele.

- Vektor büroo- ja kortermaja ehitus, Nordecon. Tallinn (EST). Foto: Andras Kralla, Äripäev/Scanpix Baltics Foto: Andras Kralla
“Tutvuge madalsüsinikehituse uuringu ja näidiskalkulaatoriga ning seejärel konsulteerige ehitise olelusringi hindajatega,” soovitab koostööplatvormiga Rohetiiger seotud linnastrateeg ja Ehituse teekaardi peatoimetaja Pärtel-Peeter Pere ettevõtjatel tarkvara abil alustada projekteerimisfaasis süsinikujalajälje kvantitatiivet mõõtmist ning juhtimist. Valglinnastumise ja autostumise peatamsieks tuleb hakata tegelema rohepöördega andmepõhiselt. Nii muutuvad büüroopinnad ja eluasemed taskukohaseks, elukeskkond inimväärseks, ehitussektor rahvusvaheliselt konkurentsivõimeliseks. Rohepöörde selge visioon ja ajaline tegevusplaan annab ettevõtetele kindluse investeerida uutesse tehnoloogiatesse, luua uusi ärimudeleid, madalasüsinikehituse strateegiaid, koolitada ja palgata inimesi, loetleb ta.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kandideerimise tähtaeg 25.04.2025