Viimase kuu aja uudistes on 10 loetavama loo sekka jõudnud mitmed hoiatused, arendajate head kogemused ja rekordhinnaga kinnisvara. Vaata, kas sul on mõni põnevam kahe silma vahele jäänud?
- Hinnad taevas, kas ees on rahulikumad ajad? Foto/graafika: Pexels, Külli Kaljulind
Kas kinnisvaraturul on seisak käes? Mai müügiandmete põhjal võib arvata, et eufooriline tarbijakäitumine elamispindade turul kulmineerub.
Tallinna kesklinn saab uue kõrghoone, detailplaneering avalikustatati juuni lõpus.
Kui inflatsioon on 20%, siis millised tagajärjed on sellel üüriturule? Täna enda ümber ringi vaadates tundub, et pidu käib nii, nagu homset poleks. Inimlikult on mõistetav, et koroonaviiruse all möödunud paari aasta järel tahetakse endale viimaks pisut rohkem lubada.
Eesti suurimas korterelamus on üle 300 korteri. Kõrgeim ehitis asub Kesk-Eestis. Pindalalt kõige suuremas Tallinna linnaosas elab aga kaks korda vähem inimesi kui Lasnamäel.
On märgata trende, mille jätkudes on Eesti suurlinnade perspektiiviks olla vananeva elanikkonnaga linn, sest kallinev kinnisvara surub noori linnast välja.
Kas krahh või suvekuumus? Hinnad ja tehingud näitavad pidurdumist.
Äripargid ja võimalused või takistused? Kuula Kinnisvaraarenduse konverentsi ettekannet.
Läbi aegade kalleim korter Helsingis, vaata pilteja loe, mis tervet korrust hõlmava korteri unikaalseks teeb.
Pea 30-aastase kogemusega kinnisvaraarendusettevõtet Favorte on asunud juhtima Priit Paiste, kes töötas varem kinnisvarahaldusfirma ISS Ida-Euroopa juhina.
Pärnu turul tegid teadlikud kliendid oste ja Liiva Kodude arenduses Pärnu jõe ja mere vahel oli tänaseks sarikapeoks ära ostetud või broneeritud juba üle poole tänavu detsembris valmivatest korteritest.
Seotud lood
Ligi 15 aastat tegutsenud Maasoojus OÜ on kütte- ja ventilatsioonisüsteeme paigaldanud sadadesse kodudesse ja kontoritesse. Et tõestada nii endale kui ka klientidele heade süsteemide tõhusust, ehitas ettevõte mõned aastad tagasi Jürisse 440 ruutmeetri suuruse kontori- ja laohoone, mille küttele, jahutusele ja soojaveetootmisele vajalik elektrikulu kokku on aastas vaid 4500 kWh.