Ülemiste keskuse juhi Guido Pärnitsa sõnul on valitsuse viimased koroonapiirangud olnud mõistlikud, kuid mingit kriitikat ei kannata kulude kompenseerimine oma poed sulgema pidanud kaupmeestele.
- Ülemiste keskuse juhi Guido Pärnitsa sõnul e-kaubandus päriselt poes käimist ja ostmist ei asenda. Foto: Andras Kralla
Guido Pärnits, kes juhib Ülemiste kaubanduskeskust, on selle valdkonna tipptegija. Samuti nagu ka Allan Remmelkoor, kes vedas Ülemiste keskusest üle magistraali asuvat T1 kaubanduskeskust, mis ometigi läks pankrotti. Pärnits ütles intervjuus raadiosaatele "Kuum tool", et T1st Ülemistele õiget konkurenti ei kujunenudki. Vigu, mida seal tehti, oskab Pärnits üles lugeda terve rea,
Ülemiste kaubanduskeskuse juht Guido Pärnits, kaubanduskeskused on jälle lahti, mis esimestel päevadel toimunud on – tormijooks või ettevaatlik hiilimine?
Mingisugust hullust ei olnud. Külastajate arv oli selline, mida me ootasime, võib-olla natuke suurem, mis iseenesest on ju hea. See näitab, et kaubandus ei ole marginaalne tegemine, nagu mõnede retoorikas võib kohata, et parem avame enne muuseumid, kinod, hariduse ja kaubanduse jätame viimaseks. Kaubandus läheb inimestele korda. Nii et ma arvan, et otsus kaubanduskeskused avada oli õige otsus.
Jätka Guido Pärnitsa megaintervjuu lugemist
Äripäevas.
Seotud lood
T1 pankroti järel tekib Tallinnas huvitav seis, kus uuesti üritatakse elu sisse puhuda suurele kaubanduskeskusele linna tuiksoonel. Kas seekord on tulemuseks edulugu, tondiloss või mahalammutamine, selle üle arutlesid Äripäeva ajakirjanikud Martin Teder, Pille Ivask ja Kristjan Pruul saates "Äripäev eetris".
Esmaspäeval selgus, et juba enne uste avamist raskustesse ja kriitika alla sattunud kaubanduskeskus T1 lähebki pankrotti.
Riigikohus ei võtnud T1 kaubanduskeskuse omaniku Tallinna Moekombinaadi määruskaebust menetlusse, mis tähendab, et T1 omanik on püsivalt maksejõuetu.
Ehitusprojektid, mida hakatakse sageli teostama ilma põhjaliku ja projekti ekspertiisi läbinud tööprojektita, võivad kaasa tuua tüütuid sekeldusi ning probleeme. Ehkki seadus ei pruugi alati projektile ekspertiisi nõuda, on see ülitähtis samm, mis aitab ennetada võimalikke ebakõlasid ning vigu.