Ober-Haus Kinnisvara juht Tarmo Kase hoiatab kutsetunnistusega maaklerite eest, kes lasevad vana rasva pealt mugavustsoonis liugu.
Kase sõnul tagab kutsetunnistus selle, et maakleril on elementaarsed teadmised maakleritöö olemusest ja sellega seonduvast. Aga see ei garanteeri, et kutsetunnistuse omandanud maakler on pädevam, professionaalsem või teeb oma tööd paremini või suurema põhjalikkusega.
Kõik on tema sõnul kinni ikkagi iga maakleri suhtumises töösse ja klientidesse.
" Väiksemad firmad, Maakleritekoda ja selle liikmed taovad pidevalt trummi maaklerikutse tähtsusest, et kergitada enda saba ja saada seeläbi täna ja tulevikus uusi kliente," kirjutab Kase om kommentaaris artiklile
" Kuidas valida Kinnisvaramaaklerit?" ja lisab, et kindlasti varjutavad tublide maaklerite head mainet nö isehakanud "kilekotimaaklerid", kes olematu või puudulike oskustega pakuvad turul ebakvaliteetset teenust.
"Kuid samas jälle - mõne kilekotimaakleri käest, kes on pühendud oma tööle, teeb seda südamega ning pingutab kliendile parima lahenduse saamise nimel, võib saada paremat teenust, kui kutsetunnistuse dokumenti omava maakleri käest, kes laseb vana rasva pealt oma mugavustsoonis liugu," arvab Kase.
Seotud lood
Endover KVB tegevjuht Robert Laud soovitab maakleri valimisel esitada talle 10 küsimust.
Hea maakler tegutseb ühes piirkonnas, tal ei ole müügis üle 100 objekti ning loomulikult on tal kutsetunnistus taskus, arvavad kinnisvarabüroode juhid.
Kinnisvaramaaklereid on Eestis ligilähedaselt 2800, neist kutselisi kinnisvaramaaklereid on täna 187, vaid 6%.
Kutsetunnistus on olemuselt kvaliteedimärk, mida ei anta igaühele, kirjutas Domus Kinnisvara juhatuse liige Ingvar Allekand kinnisvarauudistele.
Kui eramajade omanikud on üsna teadlikud puuraukudega maakütte eeliste suhtes, siis kortermajade elanike ning ühistuliikmete seas võib veel kohata kahtlevat seisukohta.