• 12.06.15, 15:18
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Metsamaa müügi kasv meelitas Domus Kinnisvara tükki haukama

Seni elukondliku ja ärikinnisvara maakler- ning hindamisteenuses tegutsenud Domus Kinnisvara laiendas oma tegevust metsa- ja põllumaade vahendamisse.
Ettevõte teatas, et see on kinnisvaraturu osa, mis viimaste aastate jooksul on muutunud väga aktiivseks ja kus jõuliselt tegutsevad metsa kokkuostjad, vajab ettevõtte hinnangul sõltumatut vahelüli maaomanike ning metsa- ja põllumaa ülesostjate vahel.
Domus Kinnisvara metsandusvaldkonna juht Lehar Lindre sõnas, et 2015.a. esimese kvartali jooksul vahetas kokku omanikku 34 244 hektarit maad ja turu liikumise määravad paljuski ära suurte kokkuostjate otsused.
"Turg on muutunud atraktiivseks paljudele, mis aga tähendab, et tuntud turuosaliste kõrvale on tekkinud juurde palju uusi, kelle agressiivse müügisurve eest on maaomanik sageli kaitseta“ ütles Lindre. Domus Kinnisvara võtab endale vahelüli rolli ja kujundab pikaajalise valdkonna spetsialistide abiga välja metsamüügi kompetentsikeskuse, kus hinnakontrolli ja nõustamist võivad küsida maaomanikud kõikjalt Eestis. Metsa- ja põllumaa hind on pidevas muutumises ja selle hinnataseme määravad ära paljud detailid, mida tavaline maaomanik ei oska tihtilugu hinnata. Lehar Lindre sõnas, et kui Mustamäe 2-toalise korteri hinna saab enam-vähem täpselt paika panna arvuti taga pilte vaadates, siis metsa ja maade puhul tulevad mängu nüansid, mida tavakodanik ei tea ning mida eetilise tegutsemise ääremaadel kõndivad ülesostjad on varmalt valmis ära kasutama. „Loodav metsamüügi kompetentsikeskus on sõltumatu keskus, mis ei tegutse ühegi kokkuostja huvides“ lubas Domus Kinnisvara metsandusvaldkonna juht.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 04.11.24, 08:00
Ehitusekspertiisi ja järelevalve teostamine säästab aega, närve ja rahakotti
Ehitusprojektid, mida hakatakse sageli teostama ilma põhjaliku ja projekti ekspertiisi läbinud tööprojektita, võivad kaasa tuua tüütuid sekeldusi ning probleeme. Ehkki seadus ei pruugi alati projektile ekspertiisi nõuda, on see ülitähtis samm, mis aitab ennetada võimalikke ebakõlasid ning vigu.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele