Täna kella 11 paiku hukkus tööõnnetuses Tallinnas Gonsiori tänaval Hiltoni hotelli ehitusplatsil 48aastane meesterahvas.
Õnnetuse hetkel seisis ehitustööline vaiapuurimismasina puurlaua peal ja märkis betoonpostile pikkusnumbreid. Seni teadmata põhjusel pääses tema kohal asunud metallist tööplatvorm kinnituskohast lahti ja kukkus meesterahvale peale, kes suri saadud vigastustesse kohapeal.
Gonsiori 20 asus seni Park hotell, nüüd ehitatakse sinna Olympic Entertainment Groupi tellimusel Hiltoni hotelli. Ehituse peatöövõtja on Merko Ehitus Eesti AS.
"Töömees oli puurvaia puurimistöid teostanud ettevõtte AS Savi staažikas töötaja. Tegemist on ehitusobjekti peatöövõtja AS Merko Ehitus Eesti pikaajalise koostööpartneriga. Töötaja kandis nõuetekohast kaitseriietust ja kiivrit," teatas Merko Ehitus.
Tööõnnetuse asjaolude väljaselgitamiseks on uurimist alustanud tööinspektsioon ning kriminaalmenetlust politsei.
Tänavu esimese kolme kuuga on juhtunud 987 tööõnnetust ja täpsustamisel on 135 juhtumi asjaolud. Surmaga on lõppenud kolm tööõnnetust. Mullu toimus 4180 tööõnnetust, millest 20 õnnetust lõppes surmaga.
Seotud lood
Kui juhtub tööõnnetus on vajalik järgida kindlaid juhiseid ja soovitusi. Alates sellest, et ettevõttes oleks määratud esmaabiandjad kuni selleni, et õnnetuse põhjused saaksid välja selgitatud.
Ehitusplatsidel on Tööinspektsiooni sõnul suurim mure nõrk ohutuskultuur, tahetakse kiiresti tööga ühele poole saada ning suhtumine on pigem, et nõrgad tegelevad ohutusega ja julged teevad töö lihtsalt ära.
2013. aastal toimus 20 töötaja surmaga lõppenud tööõnnetust. Kõigist, 4180. registreeritud tööõnnetustest 63% juhtus meestega, suurim riskigrupp on kuni 29 aastased.
Ehitusprojektid, mida hakatakse sageli teostama ilma põhjaliku ja projekti ekspertiisi läbinud tööprojektita, võivad kaasa tuua tüütuid sekeldusi ning probleeme. Ehkki seadus ei pruugi alati projektile ekspertiisi nõuda, on see ülitähtis samm, mis aitab ennetada võimalikke ebakõlasid ning vigu.