Facio juhatuse liige Toomas Tromp sõnas, et arvatavasti on enamik ehitusettevõtjatest puutunud kokku ametnikega, kes vihjavad pistisesoovile.
„Seda on enamikul ette tulnud, sest pole ju tegu äärmiselt erandliku juhtumiga,“ sõnas Tromp.
Tromp sõnas, et tema arvates ei saa väita, nagu Tallinnas oleks korruptsiooni rohkem kui mujal Eestis.
„Ma ütleks isegi seda, et Äripäev tahab selle poole veeretada, et Tallinna linn on hirmus korruptiivne koht, siis kindlasti mitte rohkem kui Narva, Kohtla-Järve või Pärnu. Midagi niisugust ma siin taga küll ei näe. Pigem on tegu õiguskaitseorganite kontsentreerumisega ühte kohta, et kuritööd rohkem ilmale tuleks,“ sõnas Tromp.
Tromp lisas, et Tallinna linnas on rohkem tehinguid ja tugevam järelevalve ja see on ka põhjus, miks viimasel ajal pealinna linnaametnikud üksteise järel kinni peetakse.
„Inimene on inimene. Kui tal on kalduvus ebaausale tegevusele, pole üldse vahet, kas ta istub Mikitamäe vallas või Tallinna linnas. See tuleb ikkagi inimese sisemusest ja arusaamisest maailmast,“ sõnas Tromp.
Ettevõtja sõnul on tema hinnangul Tallinna ettevõtluskeskkond hoopis paremaks muutunud võrreldes kasvõi viie aasta taguse ajaga.
Tromp vastas Äripäeva päevaküsimusele – kas ja kuidas mõjutavad sagedased avalikuks tulnud korruptsioonijuhtumid Tallinna ettevõtluskeskkonda?
Päevaküsimus on ajendatud paari päeva tagusest sündmusest, kui peeti kinni Tallinna linnaplaneerimise ameti juhataja Toomas Õispuu. Pistise andmise kahtlustus lasub tuntud advokaat Viktor Kaasikul.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Kinnisvaraarendusettevõte Avalon ehitab Tartu mnt 44 aadressile LEED sertifikaadi nõuetele vastavat äripindadega korterelamut. Selle teeb tähelepanuväärseks asjaolu, et Avalon on üks esimesi arendajaid, kes korterhoonele kvaliteedisertifikaati taotleb.