Stay Larsen on praeguseks ehitanud kolm hostelit, kus neil on veidi üle 400 korteri. Ettevõtte üks omanik ja juht Priit Vare rääkis, et kui kõik plaanid õnnestuvad, kasvab see arv lähiaastatel oluliselt.
- Stay Larseni juhil ja omanikul Priit Varel on plaan portfelli tempokalt kasvatada. Foto: Tairo Lutter/Postimees/Scanpix
Kui arvestada ka arendusfaasis olevaid hooneid, on Larsenil portfellis juba umbes 1000 korterit, rääkis Vare. Kinnisvara arendamine nõuab aga palju raha. Seni on Vare suutnud oma plaani taha koondada mitmeid tippinvestoreid, näiteks Sven Lennart Alpstal, kuid kuna rahastamisvajadus aina kasvab, kaalub hosteliarendaja ka teisi rahastusvõimalusi – sealhulgas börsile minekut.
Seotud lood
Võrreldes 2021. aasta neljanda kvartaliga, kahanes Eestis kinnisvaratehingute arv 22%, detsembrite võrdluses oli langus 25%; neljandate kvartalite võrdluses oli suurim kukkumine Ida-Virumaal ja Pärnus - tervelt pea kolmandiku, ilmneb Notarite Koja statistikast.
Et kinnisvaraturg tõmbab kokku ja aastatagusest sagimisest on alles vaid mälestus, on laialt teada - liiati tundub allakäik alanud aastal süvenevat. Aga mida saaks teha olukorra parandamiseks? Kolm valdkonna eksperti vastavad kolmele küsimusele.
Lume sulamine viib müüja ja ostja vahelise unise põrnitsemise ning toob tahes-tahtmata aktiivsuse – liiatigi pikas plaanis kinnisvara kallineb pidevalt niikuinii. Vaata, milliseid näpunäiteid LVM Kinnisvara juht Ingmar Saksing jagab alanud aastaks eluasemeturul ja kui palju tuleb tegelikult hinda langetada.
„Praegu pole õige aeg minna kalastama – panna üles tegelikust väärtusest kallim kuulutus ja vaadata, mis saab," hoiatas Uus Maa Kinnisvarabüroo juht Jaanus Laugus kinnisvaramüüjat.
Ehitusprojektid, mida hakatakse sageli teostama ilma põhjaliku ja projekti ekspertiisi läbinud tööprojektita, võivad kaasa tuua tüütuid sekeldusi ning probleeme. Ehkki seadus ei pruugi alati projektile ekspertiisi nõuda, on see ülitähtis samm, mis aitab ennetada võimalikke ebakõlasid ning vigu.