Vannitoa kui märja ruumi ehitamise juures on väga oluline kasutada niiskuskindlaid materjale, mis ei lase veel ja õhuniiskusel pugeda konstruktsioonide vahele ning tekitada seal hallitusseeni. Kiilto hüdroisolatsioonitoodete valikus on uus eriti kiire ja lihtsalt paigaldatav vee- ja aurutihe
KeraSafe+ veetõkkekangas , mis pakub niiskuse eest suurepärast kaitset.
„Kui tavapärast hüdroisolatsioonimastiksit rullitakse seinale kaks korda ning nii esimese kui ka teise kihi järel tuleb oodata tunde ja isegi päevi selle täieliku kuivamiseni, siis uudse
KeraSafe+ kangaga meetod on tunduvalt kiirem ja lihtsam. Spetsiaalse liimiga seinale ja põrandale kleebitava veetõkkekanga paigaldamine on jõukohane kõigile, kes on elus tapeeti paigaldanud,” selgitab ehituskeemia tootmisele spetsialiseerunud Kiilto tehniline konsultant Marko Kooskora.
KeraSafe’i hüdroisolatsioonisüsteemi kasutades võib hakata seinu plaatima kohe ning põrandaid kahe tunni pärast. Seega hoiab see meetod kokku väga palju kallist ehitusaega või ehitusmeeste palkamiseks kuluvat raha, sest vannitoa või duširuumi hüdroisolatsiooni paigalduse ja plaatimise võib planeerida julgelt ühele päevale.
Ehitajad kiidavadki Kooskora sõnul lisaks KeraSafe+ tõhususele just kiirust:
KeraSafe Speed liim segatakse kokku, kantakse rulliga piisava kihina seinale ja sellele pannakse kangapaan just nagu tapeedipanekul. Ülekatte jaoks on meetrilaiusel materjalil märgitud vastava laiusega triibud, mis hõlbustab järgmise paani paigaldamist ning pärast paani hõõrutiga aluspinnale silumist võib sisuliselt alustada plaatimisega.
Miks on hüdroisolatsioon niisketes ruumides vajalik?
Märga ruumi nagu sauna, duširuumi ja vannituba planeerides tuleb mõelda konstruktsioonide veekindluse tagamisele. Pelgalt keraamiliste plaatide paigaldamisega pindu vettpidavaks ei saa, sest poorsed plaadisegu ja vuugitäide imavad niiskuse endasse ning lasevad sellel tungida alumistesse kihtidesse. Nii võivad niiskuskahjustustest tingituna hakata vohama hallitus ja bakterid, jõudes soojustuskihtide ning kips- või puitmaterjalideni. Lisaks sellele, et niiskus lõhub hoone konstruktsioone, kahjustavad hallitus ja bakterid inimeste tervist. Seega tuleb alati märgadesse ruumidesse keraamiliste plaatide, tapeedi ja värvi alla paigaldada hüdroisolatsioon.
Niiskuskindlad peavad märgade ruumide puhul olema kõik materjalid, sealhulgas ka pahtel ja värv, ning seintel ja põrandal tuleb kasutada veetõket ehk hüdroisolatsiooni. Turul pakutakse palju erinevaid tooteid, kuid kvaliteetse tulemuse saamiseks peab olema kindel, et paigaldaja tunneb hüdroisolatsioonivahendeid, valib neist kõige efektiivsemad, oskab neid õigesti paigaldada ning suudab seda teha nii, et hüdroisolatsioon moodustaks ühe terviku. Tark on valida kõik märja ruumi tooted ühelt tootjalt, sest siis on tagatud toodete omavaheline kokkusobivus ja toimivus.
Uus toode sobib igale aluspinnale
Vee- ja aurutihe KeraSafe+ kangas tagab niiskes ruumis täieliku veekindluse. Elastne ja tugev materjal sobib nii plaat- kui ka kivialuspindadele, aga ka krohvitud ja kipsplaaditud seinale. Nurkade ja torude jaoks on olemas vastavad läbiviigud, mis kiirendavad ja lihtsustavad omakorda tööd. Ühe meetri laiuse kangaga edeneb protsess kiirelt ning lihtsaks teeb töö ka see, et nii kanga kui ka ülekatete ja läbiviikude liimimiseks kasutatakse ühte ja sama kahekomponentset liimi KeraSafe Speed.
KeraSafe+ paigaldamisel peab materjali, ruumi ja aluspinna temperatuur olema normaalne ehk 15–25 kraadi. Kuna keskkonnatingimused nagu õhuniiskus ja temperatuur mõjutavad oluliselt nakkumis- ja kuivamisaega, on mõistlik järgida etteantud juhiseid.
Alati piisav kiht hüdroisolatsiooni
„Oluline erinevus mastiksi ja KeraSafe+ vahel on ka see, et viimase puhul ei pea muretsema, kas paigaldatud hüdroisolatsioonikihi paksus on piisav. KeraSafe’i puhul on see alati õige,” nendib Marko Kooskora.
KeraSafe+ hüdroisolatsiooni kangas on 0,53 mm paksune. Liim kantakse rulliga seinale, kangas pannakse paika, välja surutakse paani alla jäänud õhk ja üleliigne liim. Seejärel paigaldatakse nurgatugevdused ja läbiviigud. Parima tulemuse saavutamiseks peaksid olema pinnad siledad ja põhjalikult puhastatud, viimast on mugav teha näiteks tolmuimeja abil. Ja kui KeraSafe+’ile paigaldatud keraamiline plaat peaks saama kahjustada, on plaati lihtne vahetada, sest isolatsioon ei rebene plaati eemaldades.
Seotud lood
Ehitusprojektid, mida hakatakse sageli teostama ilma põhjaliku ja projekti ekspertiisi läbinud tööprojektita, võivad kaasa tuua tüütuid sekeldusi ning probleeme. Ehkki seadus ei pruugi alati projektile ekspertiisi nõuda, on see ülitähtis samm, mis aitab ennetada võimalikke ebakõlasid ning vigu.