Üüriturg on kui vaga vesi, ent sügav põhi, lisaks leidub seal nähtamatuid karisid ja takistusi. Kuid julge pealehakkamine on pool võitu. Turuosalised arendaja, vahendaja ja konkurent lahkavad nädala eest Eesti turule sisenenud üüriplatvormi.
Üüriinvesteeringute tegemine paistab veel olevat ebapopulaarne ja majanduslikult ebaotstarbekas. Ent üüriturg on pöördumas: pakkumiste kadumine toob üürihindade tõusu.
Mida on Rendini lepingust võita üürileandjal, miks maaklerid seda lepingut endiselt veel liiga vähe pakuvad ja kas maakleritel ikkagi on lepingujärgsest üürisuhtest "suva", nagu väitis hiljuti linnapildis levinud Rendini välireklaam?
Võrreldes kolme kuu taguse vaikeluga, on üüriturg ja seda eriti pealinnas aina aktiivsem. Siit saad kiirelt kätte hinnatrendi. Kolm kinnisvaraeksperti näitavad, mis läheb kaubaks ja mis on edasi tulemas.
Kinnisvara pakkumiste arvu üle 25% kasv viitab sellele, et inimesed müüvad oma varasid sageli sunniviisiliselt. Kes müüb oma ainsat kodu, liigub ka üüriturule, mida näitab üürituru pakkumise langus ja hinnatõus, analüüsis turuolukorda Uus Maa juhatuse liige Igor Habal.
Üha rohkem ostjaid ja investoreid hindab tänapäeva kinnisvara puhul lisaks asukohale ja ruutmeetritele ka hoone jätkusuutlikkust, energiatõhusust, elukeskkonna kvaliteeti ja mugavust. Üks peamisi kvaliteedi ja jätkusuutlikkuse sümboleid on rohesertifitseerimine. LEED-sertifikaat – maailmas üks tunnustatumaid rohehoonete kvaliteedimärke – on Põhjamaades juba tavapraktika.
I kvartalis on rünnakukatsed vähenenud, ent suurima mõjuga ummistusrünnakute maht on jäänud samaks, geopoliitilised pinged suurendavad nende ohtu veelgi.