Pingeritta jõudnud arendusettevõtted tegid viimase nelja kvartali jooksul käivet jõudsalt. Esimesel kaheksal oli see üle 10 miljoni euro, kohati üsna kõrge kaarega.
- Ehitushind vajutas pitseri. Foto: Andras Kralla
Valdkonnas on 84 ettevõtet, neist 39 ületavad 1 miljoni eurost käibepiiri.
Käibepiiri ületavate ettevõtete arv kahanes aastaga 22 ettevõtte võrra.
Nelja viimase kvartali koondkäive oli 264,7 miljonit eurot ja see kahanes aasta varasemaga võrreldes 37,8%. Kõige kiiremini kahanes valdkonna koondkäive eelmise aasta kolmandas ja neljandas kvartalis, mil kahanemine oli vastavalt 18,4% ja 10,3%. Ka tänavu esimese kvartali koondkäibe kahanemine küündis 10% ligidale.
Käibemiljonärid tegid viimase nelja kvartali jooksul kogukäivet 249,3 miljonit eurot. Edetabeli kaheksa esimest ettevõtet samal perioodil oma valdkonnas käivet 132,3 miljonit eurot, mis moodustab selle pingerea üldisest kogukäibest 53,1%.
Esimene nelja kvartali koondkäibe TOPis on Bonava Eesti OÜ. Nelja kvartali koondkäive oli 24,3 miljonit eurot ja see kahanes aastaga 8 miljoni euro võrra. Koondkäibe kahanemise TOPis on ettevõte üheksas.
Teine nelja kvartali koondkäibe TOPis on Liven AS. Nelja kvartali koondkäive oli 21,3 miljonit eurot ja see kahanes aastaga 11,3 miljoni euro võrra. Koondkäibe kahanemise TOPis on ettevõte viies.
Kolmas nelja kvartali koondkäibe TOPis on Luccaranna OÜ. Nelja kvartali koondkäive oli 19,1 miljonit eurot ja see kasvas aastaga 10 miljoni euro võrra. Koondkäibe kasvamise TOPis on ettevõte liider.
Absoluutväärtuses kasvatas käivet enim siis Luccaranna OÜ 10 miljonit euroga, mis ületab järgnevatele kohtadele platseerunuid mäekõrguselt. Teiseks jäi siin Alfa Property OÜ 5,2 miljoni euroga, kolmandaks platseerus Novira E10 OÜ 4,4 miljoni euroga.
Suhtelise käibekasvuga juhib Alfa Property OÜ (+57 800%), teine on INF Liivalaia OÜ (+4743,5%) ja kolmas Linnu Kodu OÜ (+2640,6 %).
Valdkonna nelja kvartali koondkäibe TOP näeb välja järgmine:
Allikas: Äripäeva Infopank, Maksu- ja tolliameti kvartaalsed käibearuanded.
Seotud lood
Kui eramajade omanikud on üsna teadlikud puuraukudega maakütte eeliste suhtes, siis kortermajade elanike ning ühistuliikmete seas võib veel kohata kahtlevat seisukohta.