Bigbank: mingist üldisest uuest tõusust on veel vara rääkida
Detsembris sõlmiti pea kaks korda rohkem kodulaenu lepinguid kui aasta varem samal perioodil ning ligikaudu kümnendiku enam kui eelneval kuul, keskmine laenusumma on endiselt veidi üle 100 000 euro, selgub Bigbanki kodulaenude portfelli analüüsist.
Bigbanki Eesti juht Jonna Pechter märgib, et detsember on mitmel varasemalgi aastal olnud väga tehinguterohke. Foto: Andras Kralla
Bigbanki Eesti juhi Jonna Pechteri täitus detsembris prognoos, mille kohaselt koduostjate viimase paari kuu kõrge laenude taotlemise aktiivsus otsis tehinguteks õiget hetke.
Kevadkoristuse traditsioon ulatub sajandite taha. Enne moodsaid kütte- ja ventilatsioonisüsteeme oli kevad ainus võimalus puhastada kodu talvel kogunenud tolmust ja tahmast. Paljudes kultuurides sümboliseerib suurpuhastus ka uut algust ja värsket peatükki.
Kodu omamist investeeringuks pidada ei saa, kuna investeering peaks kapitali kasvatama. Küll aga on kodu ostmisel selge säästmise ehk kapitali säilitamise funktsioon.