Äraootav aeg kinnisvaraturul on toonud uusarenduste turule unikaalsed erilahendused – tihedas konkurentsis silma paistmiseks peavad kinnisvaraarendajad lisama projektidele jätkusuutlikke ja innovaatilisi lahendusi või luksuslikke mugavusi, mistõttu nõuab uusarenduste rajamine varasemaga võrreldes suuremaid investeeringuid.
Kahaneva rahvaarvuga Ida-Viru maakonna kinnisvaraturul ületab pakkumine nõudlust korralikult - siiski käib siin jutt olemasolevast kinnisvarast. Samas uusarenduste rajamise hinna ajavad kõrgeks ja teevad nähtud vaeva mõttetuks kallid ehituskulud, mis mujal Eestis, eriti näiteks Tallinna ja Tartu piirkondades arendaja kasumlikkust veel ära ei söö.
Elukondlik kinnisvaraturg on jätkuvalt ostjaturg. Samas müüjad endiselt püüavad võtta maksismusmi ja kui ostja teeb üle kümnendiku odavama pakkumise, jääb tehing venima. Tegijaks kinnisvaraturul on järelturg ning eelkõige magalad, kinnitab Uus Maa Kinnisvarabüroo juht Jaanus Laugus.
Vastselt Narva linnapeaks saanud Jaan Tootsile pannakse lootusi - ehk võiks seal tulla muutusi uute elamispindade rajamisel. Pea kolmkümmend aastat ei ole Narvas ühtegi uut elamut ehitatud.
Tänane suhteliselt madal tehingute arvuga periood püsib tõenäoliselt ka veel 2024. aastal, üleriigiliselt taaskordselt algava kasvutsükli ajaline määratlemine saab regioonide baasil olema veidi erinev, kirjutab Arco Vara Kinnisvarabüroo analüütik Mihkel Eliste.
Kui eramajade omanikud on üsna teadlikud puuraukudega maakütte eeliste suhtes, siis kortermajade elanike ning ühistuliikmete seas võib veel kohata kahtlevat seisukohta.