Colliersi Eesti äri juhtivpartner Avo Rõõmussaar selgitas, et 15 aastat oli Colliersi Baltikumi üksustel üks põhiomanik, kelle osalus taandus aastatega 25% juurde.
Skandinaavias on ärikinnisvara tehinguaktiivsus vaid kolmandik aastatagusest, sestap ei ole ka Baltikumi turusuikumine midagi erilist. Samas esimesi märke soodsamatest müükidest on näha, märgib Eften Capitali juhatuse liige Kristjan Tamla.
Kui aastaid on Eesti ärkinnisvaraturul tehtud tehinguid keskmiselt 300-400 miljoni euro eest aastas ja rekordaastal 2021 oli see näitaja 624 miljonit eurot, siis 2023. aasta esimesel poolel tehti tehinguid vaid 64 miljoni euro eest. Kuid asjal on ka helgem tahk.
Büroopindade turu vähene aktiivsus käesoleval aastal on suuresti tingitud üürnike soovist mitte riske võtta ja uue büroo otsing 1-2 aastat edasi lükata tänast üürilepingut pikendades, kirjutab RE Kinnisvara vanemkonsultant Henno Viires.
Soomes ja Rootsis toimuvad kinnisvaravaldkonna arengud Eesti ärikinnisvara turule mõju kindlasti avaldavad, aeg annab aimu - kuidas täpsemalt. Ent arendajate ja investoritest fondide vahelisi tehinguid on peatselt oodata.
Ehitusprojektid, mida hakatakse sageli teostama ilma põhjaliku ja projekti ekspertiisi läbinud tööprojektita, võivad kaasa tuua tüütuid sekeldusi ning probleeme. Ehkki seadus ei pruugi alati projektile ekspertiisi nõuda, on see ülitähtis samm, mis aitab ennetada võimalikke ebakõlasid ning vigu.