• 24.07.23, 14:07

Maa-amet: uute korterite müügitehingute arv kukkus 14%

Maa-ameti andmetel toimus 2023. aasta II kvartalis kinnisvaraturul 11 126 ostu-müügitehingut koguväärtusega 1,25 miljardit eurot. Tehingute arv ja koguväärtus küll vähenes 2022. aasta II kvartaliga võrdluses, kuid esimese kvartaliga võrreldes püsivad mõlemad kõrgemal.
Maa-amet: uute korterite müügitehingute arv kukkus 14%
  • Foto: Maa-amet
Korteriomanditega tehti II kvartalis 6567 ostu-müügitehingut, sealhulgas eluruumidega 5892. Võrdluses aastataguse perioodiga on eluruumidega toimunud tehingute arv vähenenud viiendiku võrra, kuid eelnenud kvartalist püsib tehingute arv 25 protsendi võrra kõrgemal. Sealhulgas on uute korteritega tehtud tehingute arv aastaga vähenenud 14 protsenti ning samal ajal on järelturu aktiivsus vähenenud viiendiku võrra. Iga viies korteritehing tehti uue korteriga ning pooled esmamüükidest toimusid Tallinnas.

Seotud lood

Uudised
  • 19.07.23, 13:47
Uus Maa: renoveerimata majas muutub korteri müümine järjest keerulisemaks
Uus Maa analüütiku Risto Vähi sõnul renoveeritakse vanu Tallinna „mägede“ kortermaju juba sellisel tasemel, et need on nii välimuselt kui tehnosüsteemidelt uueväärsed ning selliste kõrval muutub korrastamata hoones korteri müümine järjest keerulisemaks.
Uudised
  • 20.07.23, 08:31
EY: investorid Eesti atraktiivsuse paranemist ei näe
Vaid 40% välisinvestoritest usub, et Eesti atraktiivsus uute investeeringute jaoks järgmise kolme aasta jooksul paraneb, näitab värske EY (endine Ernst & Young) välisinvesteeringute atraktiivsuse uuring EY Attractiveness Survey Europe, mis analüüsib investeerimisandmeid ja kogub investorite arvamusi.
Uudised
  • 19.07.23, 10:38
Uusküla: meie põhjanaabrite kinnisvara kiratseb, Leedus õitseb
Tuleb tõdeda, et suur hinnatõus ja sõda Ukrainas ei tähendanud meie lähiriikides automaatselt majanduse langust. Pigem on küsimus, kuidas keegi olukorrale reageeris ja siin on meie põhja- ja lõunanaabrite osas suur erinevus, kirjutab Luminori peaökonomist Lenno Uusküla.
  • ST
Sisuturundus
  • 04.11.24, 08:00
Ehitusekspertiisi ja järelevalve teostamine säästab aega, närve ja rahakotti
Ehitusprojektid, mida hakatakse sageli teostama ilma põhjaliku ja projekti ekspertiisi läbinud tööprojektita, võivad kaasa tuua tüütuid sekeldusi ning probleeme. Ehkki seadus ei pruugi alati projektile ekspertiisi nõuda, on see ülitähtis samm, mis aitab ennetada võimalikke ebakõlasid ning vigu.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele