700 ruutmeetrit Ülemiste keskuse parklast kaeti teisipäeval roheasfaldiga. See samm on kooskõlas Ülemiste üldise loodussäästliku hoiakuga – neil päevil saavutas keskus rohesertifikaadi BREEAM uue taseme „väga hea“.
Roheasfaldi mahapanek Ülemiste keskuse parklas. Foto: Ülemiste keskus
Kui katse osutub edukaks, kaetakse aegamööda ka ülejäänud parkla just roheasfaldiga. „Spetsiaalselt roheasfaldi maha panemiseks ei hakata loomulikult vana asfalti üles võtma, seda vahetatakse järk-järgult, vajaduse järgi,“ kinnitas Pärnits.
Tallinna kesklinna arendusele rohesertifikaadi taotlemise hind kipub minema seitsmekohaliseks, kui arvestada kõikide mõjude ja meetmete pakettidega, mida sertifikaat endaga kaasa toob, kinnitas Kapiteli projektidirektor Allan Remmelkoor saates „Kinnisvaratund“.
Ülemiste City arendaja Mainor Ülemiste AS ning tehnoloogiettevõtte R8 Technologies vahel sõlmitud lepingu kohaselt laieneb tehisintellektipõhine energiajuhtimine kõikidele Mainor Ülemiste hallatavatele ärihoonetele, tuues kaasa olulise energiasäästu kokku ligemale 78 000 ruutmeetril kontoripindadel.
Kinnisvara Palga TOPi esikolmikusse jõudsid kaks kinnisvaraarendajat, kes maksid eelmisel aastal üle 7000 eurost palka. Esikümnesse jõudis veel viis ettevõtet, kelle juures palk ületas 6000 eurot. Erinevalt enamikust osades ettevõtetes palk langes.
Uuele moodsale äripinnale kolimist planeerides loetakse tihti raha valest otsast - ent arvutus vanade käibenumbritega on valearvestus. Uus ja kvaliteetne ongi esmapilgul harjumatult kallis, kuid kõige olulisem on hoopis muu, kirjutab uute ja vanade büroopindade eeliseid, puudusi ja võimalusi lahkavas arvamuses Uus Maa ärikinnisvara büroo- ja kaubanduse osakonna juht Eduard Sorokin.
Ehitusprojektid, mida hakatakse sageli teostama ilma põhjaliku ja projekti ekspertiisi läbinud tööprojektita, võivad kaasa tuua tüütuid sekeldusi ning probleeme. Ehkki seadus ei pruugi alati projektile ekspertiisi nõuda, on see ülitähtis samm, mis aitab ennetada võimalikke ebakõlasid ning vigu.