Hoolimata informeerivatest siltidest ei ole suur osa elanikest siiski veel aru saanud, kuhu konteinerisse mis jäätmeid sorteerida. Et õige prügi satuks õigesse konteinerisse, tuleb appi võtta nutikonteinerid.

- Anti Palm: "Vaatamata selgitavatele siltidele prügikasti kõrval tuleb aeg-ajalt ikka ette olukordi, kus biojäätmete konteinerisse on rännanud hoopis pakendikonteinerisse kuuluv pudel või sobimatu kilekott."
- Foto: Pexels
Kuigi paljud korrusmajad on juba täna loonud võimalusi prügi sorteerimiseks, tuleb Eesti Korteriühistute Liidu (EKÜL) juhatuse esimehe Andres Jaadla sõnul korteriühistutel teha veel palju teavitustööd. „Paar aastat tagasi viisime ühistute seas läbi küsitluse, kus palju kurdeti inimeste hoolimatust, lausa soovimatust prügi sorteerida,“ nentis Jaadla. Üheks suuremaks murekohaks on vähene arusaam sellest, mis ühte või teise konteinerisse käib – ka Rakvere ühistujuhi Anti Palmi sõnul tuleb vaatamata selgitavatele siltidele prügikasti kõrval aeg-ajalt ikka ette olukordi, kus biojäätmete konteinerisse on rännanud hoopis pakendikonteinerisse kuuluv pudel või sobimatu kilekott.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Üha rohkem ostjaid ja investoreid hindab tänapäeva kinnisvara puhul lisaks asukohale ja ruutmeetritele ka hoone jätkusuutlikkust, energiatõhusust, elukeskkonna kvaliteeti ja mugavust. Üks peamisi kvaliteedi ja jätkusuutlikkuse sümboleid on rohesertifitseerimine. LEED-sertifikaat – maailmas üks tunnustatumaid rohehoonete kvaliteedimärke – on Põhjamaades juba tavapraktika.