Hoolimata informeerivatest siltidest ei ole suur osa elanikest siiski veel aru saanud, kuhu konteinerisse mis jäätmeid sorteerida. Et õige prügi satuks õigesse konteinerisse, tuleb appi võtta nutikonteinerid.
- Anti Palm: "Vaatamata selgitavatele siltidele prügikasti kõrval tuleb aeg-ajalt ikka ette olukordi, kus biojäätmete konteinerisse on rännanud hoopis pakendikonteinerisse kuuluv pudel või sobimatu kilekott." Foto: Pexels
Kuigi paljud korrusmajad on juba täna loonud võimalusi prügi sorteerimiseks, tuleb Eesti Korteriühistute Liidu (EKÜL) juhatuse esimehe Andres Jaadla sõnul korteriühistutel teha veel palju teavitustööd. „Paar aastat tagasi viisime ühistute seas läbi küsitluse, kus palju kurdeti inimeste hoolimatust, lausa soovimatust prügi sorteerida,“ nentis Jaadla. Üheks suuremaks murekohaks on vähene arusaam sellest, mis ühte või teise konteinerisse käib – ka Rakvere ühistujuhi Anti Palmi sõnul tuleb vaatamata selgitavatele siltidele prügikasti kõrval aeg-ajalt ikka ette olukordi, kus biojäätmete konteinerisse on rännanud hoopis pakendikonteinerisse kuuluv pudel või sobimatu kilekott.
Seotud lood
Ehitusprojektid, mida hakatakse sageli teostama ilma põhjaliku ja projekti ekspertiisi läbinud tööprojektita, võivad kaasa tuua tüütuid sekeldusi ning probleeme. Ehkki seadus ei pruugi alati projektile ekspertiisi nõuda, on see ülitähtis samm, mis aitab ennetada võimalikke ebakõlasid ning vigu.