USA tippülikool lõi käed külge Eesti puitkarkassmajade täiustamisel
Massachussets Institute of Technology (MIT) juurtega arhitektuurifirma KVA Architects tegi koostööd Eesti ettelõigatud puitkarkassmajade tootja Avrame'iga. Koos uuriti, analüüsiti ja täiustati A-Frame ehk A-kujuliste majade omadusi.
A-kujuliste majade ajalugu on pikk ja mitmekesine. Struktuurne lihtsus muutis selle loogiliseks lahenduseks tuule ja vihma eest varjumisel. 20. sajandi alguses kasutati A-kujulisi maju nii loomade varjualuste kui ka inimeste suvilate ja ajutiste elamutena. Tõeline buum tekkis 1930. aastatel Ameerika Ühendriikides, kus arhitekt Rudolph Schindler taaselustas A-Frame’id aastaringseks elamiseks.
Üha rohkem ostjaid ja investoreid hindab tänapäeva kinnisvara puhul lisaks asukohale ja ruutmeetritele ka hoone jätkusuutlikkust, energiatõhusust, elukeskkonna kvaliteeti ja mugavust. Üks peamisi kvaliteedi ja jätkusuutlikkuse sümboleid on rohesertifitseerimine. LEED-sertifikaat – maailmas üks tunnustatumaid rohehoonete kvaliteedimärke – on Põhjamaades juba tavapraktika.
I kvartalis on rünnakukatsed vähenenud, ent suurima mõjuga ummistusrünnakute maht on jäänud samaks, geopoliitilised pinged suurendavad nende ohtu veelgi.