• 02.09.21, 12:37

Kuidas koostada köitvat ja usaldusväärset kinnisvaramüügikuulutust?

Vaadates kinnisvaraportaalides olevaid kuulutusi, on nende kvaliteet pehmelt öeldes ebaühtlane. Kuidas koostada kuulutust (sh tekst, fotod, väljad), mis tekitab potentsiaalsetes klientides reaalset huvi ja usaldust?
Kaanon Kinnisvaraüroo maakler Annemai Tuvike
  • Kaanon Kinnisvaraüroo maakler Annemai Tuvike

Kuulutuse tekst

Informatiivsus
Olen tähele pannud, et tihti kirjutatakse detailselt lahti, millest vara koosneb: kaks magamistuba, esik, elutuba, WC-vannituba, köök. Kui aga on tehtud head fotod, siis klient saab juba fotodelt (ja ruumiplaanilt) aru, milline on planeering. Ehk siis küsimus on, kas ikka kirjutada uuesti välja, mis on juba fotodelt näha, ja sellega teksti pikemaks teha. Seda eriti väiksemate varade puhul, suuremate varade planeeringu kirjeldus on kindlasti rohkem põhjendatud.
Pigem on oluline, et tekstis on kirjas info, mida klient fotodelt ei näe ja mis teda konkreetse vara juures võib huvitada, proovida tunnetada neid n-ö puutekohti. Näiteks, millised on ühistu plaanid, kõrvalkulud, kas ja milline mööbel/tehnika jääb korterisse, kuidas on lahendatud parkimine, kas korteri juurde kuulub panipaik jne. Samuti, kas varal on rohkem kui üks kütteallikas. Pilte vaadates näed muidugi radiaatorite järgi, et on kaugküte, või siis paistab silma uhke kamin. Aga paljudes korterites on erinevalt lahendatud ka juurde tulev elektriküte, mis põhiliselt siiski on põrandakütte näol.
Väga oluline on mainida tekstis ka remondifondi/laenumakse olemasolu ja summa, et klient oleks kohe teadlik lisakuludest, mis varaga lisaks traditsioonilistele kõrvalkuludele (vesi, küte, haldustasud, elekter jne) iga kuu kaasnevad (kui kaasnevad).
Mõistlik on tutvustada kuulutuses ka vara ümbruskonda. Kui klient vaatab maja/korterit piirkonnas, mis on tema jaoks uus, siis on hea, kui ta saab kuulutusest kas või üldsõnaliselt teada, kuidas on lood infrastruktuuriga, kui kaugel asuvad koolid-lasteaiad-poed jmt.
Kindlasti on oluline kuulutuses välja tuua, kui kiiresti uus omanik vara kätte saab. Vahel on tõesti nii, et korter vabastatakse juba samal päeval, aga on ka olukordi, kus vara kättesaamine võibki toimuda alles kahe või enama kuu pärast. Seda võiks klient kindlasti teada enne varaga tutvuma tulekut, et osapooled ei raiskaks mittesobivuse korral oma aega.
Esimese hooga tundub, et kinnisvara kohta müügikuulutust koostada pole mingi raketiteadus. Asjasse põhjalikumalt süüvides selgub aga, et küsimusi, mida üks köitev kuulutus peaks sisaldama, on hulgaliselt.
•Mis järjekorda teemaplokid seada?
•Millele pöörata tähelepanu alapealkirjade ja teksti liigenduse juures?
•Kui pikk peaks tekst olema ja kas see peaks sisaldama ka müügitööd?
•Missugused fotod ja mis järjekorras lisada?
•Mis on oluline lisainfo, mis kuulutuses peaks kajastuma (nt ruumiplaan, kulude tabel, päikese liikumine jm)?
•Kas 360-kraadine virtuaaltuur tuleb kasuks?
•Kuidas märkida hinda korrektselt, et ei jääks muljet oksjonist või enampakkumisest?
•Hea müügilause ja kuidas seda leida?
•Mis info peaks kajastuma üürikuulutuses?
Neile ja paljudele teistele küsimustele pakub juba 14. septembril toimuval Kinnisvarauudiste veebiseminaril vastuseid Kaanon Kinnisvarabüroo maakler Annemai Tuvike.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 04.11.24, 08:00
Ehitusekspertiisi ja järelevalve teostamine säästab aega, närve ja rahakotti
Ehitusprojektid, mida hakatakse sageli teostama ilma põhjaliku ja projekti ekspertiisi läbinud tööprojektita, võivad kaasa tuua tüütuid sekeldusi ning probleeme. Ehkki seadus ei pruugi alati projektile ekspertiisi nõuda, on see ülitähtis samm, mis aitab ennetada võimalikke ebakõlasid ning vigu.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele