Kortermaja elaniku elule ja varale on suurim risk ning oht tulekahju. Varguse korral jääb vara omanik ilma mõnedest esemetest, tulekahju korral hävib kogu korteris olev vara. Lisaks tulekahju tekke koldele kannavad kahju tulekahjustustest ka teised kortermaja elanikud, kirjutab vastutav spetsialist tulekahjusignalisatsiooni valdkonnas Kristjan Kulu.
Viidates täna kehtivatele normidele peavad kortermaja elanikud olema võimalikult varases faasis teavitatud võimalikust tuleohust. Tagamaks õigeaegse kortermaja elanike tuleohust teavitamise on uued ehitatud korterelamud varustatud automaatse tulekahjusignalisatsiooniga. Automaatse tulekahjusignalisatsiooniga ehitiste varustamist, projekteerimist, väljaehitamist ja hooldamist sätestavad Siseministri määrus nr. 1 ning standard EN-54.
Üha rohkem ostjaid ja investoreid hindab tänapäeva kinnisvara puhul lisaks asukohale ja ruutmeetritele ka hoone jätkusuutlikkust, energiatõhusust, elukeskkonna kvaliteeti ja mugavust. Üks peamisi kvaliteedi ja jätkusuutlikkuse sümboleid on rohesertifitseerimine. LEED-sertifikaat – maailmas üks tunnustatumaid rohehoonete kvaliteedimärke – on Põhjamaades juba tavapraktika.
I kvartalis on rünnakukatsed vähenenud, ent suurima mõjuga ummistusrünnakute maht on jäänud samaks, geopoliitilised pinged suurendavad nende ohtu veelgi.