Selleks, et üürisuhe püsiks ning hiljem tekiks probleeme võimalikult vähe, saab korteriomanik väga palju ära teha juba üürniku valimise protsessis, selgus Uus Maa kinnisvarasaatest.
- Uus Maa Central partner ja maakler Kristi Djomin
Nii rääkis Uus Maa Centrali kutseline maakler Eveli Lindell, et iga üürisooviga klient läbib tema juures kõigepealt tihti isegi enese teadmata nn bikiinivooru. „Hästi palju loeb esmamulje, kas või see, kas ta tuleb kohale õigel ajal või hilineb etteteatamata – see näitab minu jaoks üürnikukandidaadi suhtumist,“ sõnas ta. „Aga ka see, kui inimene tuleb ja ütleb, et ei suitseta ning tegelikult on lõhnast tunda, et suitsetab, siis ta pole olnud aus. Mitmed inimesed hakkavad kohe uurima, kas saab vahendustasu või tagatisraha osadena maksta – see on indikaator, et inimene ei ole maksevõimeline ja sellest saab kohe inimesega suheldes aru.“
Seotud lood
Ehitusprojektid, mida hakatakse sageli teostama ilma põhjaliku ja projekti ekspertiisi läbinud tööprojektita, võivad kaasa tuua tüütuid sekeldusi ning probleeme. Ehkki seadus ei pruugi alati projektile ekspertiisi nõuda, on see ülitähtis samm, mis aitab ennetada võimalikke ebakõlasid ning vigu.