Kinnisvaraärimees Toomas Peek kinnitab, et Soomes on asjaajamine mõnevõrra keerulisem. Peek ostis 15 aastat tagasi tüki Soome saart, kuhu rajas eluhooneid ja isikliku sadama.
- Toomas Peek Foto: Indrek Susi
Peek rääkis Äripäeva hommikuprogrammis, et ostis osa Soome saarest 15 aastat tagasi, tänaseks on ettevõtmine neelanud umbes 2 miljonit eurot. Põhjus, miks Eesti mees eelistas põhjanaabrite saart, peitub siinse rannikumere madalas põhjas, mis ei soodusta jahiga ligipääsu.
Võrreldes kinnisvara soetamist Eestis ja Soomes tõi Peek välja Soome kohati tülika asjaajamissüsteemi. „Kõige suurem raskus on nii-öelda postituvi ja e-riigi sümbioos. Vahepeal tuleb netist ja elektroonilisest keskkonnast välja tulla, võtta oma paberitega kohver ja käia kuskil reaalselt kohal, et siis saadud info jälle internetti sisestada.“
PANE TÄHELE!
Toomas Peek esineb ettekandega "Kas saare ost Soome on hea investeering?" 17. aprillil toimuval ärikinnisvarasse investeerimise konverentsil.
Programm ja registreerimisvorm asuvad
SIINVahel tuleb ette olukordi, mille lahendamine võib võtta kaua aega. „Viimased 2 kuud olen taotlenud uue maja vastuvõtmist, selleks on vaja maksuametist saada tõend, et hoone on ausalt ehitatud. Soomes saab isikukoodi alles siis, kui sul on kinnisvara ja kinnisvara saad omakorda menetleda pärast seda, kui sul on isikukood. Osa asju on nii keerulised, et tuleb kaasata jurist,“ rääkis Peek.
Sadama rajamine Soome saare rannikule pole Peeki sõnul keeruline, kui kinnistu omanikule kuulub ka meri. „Kui meri kuulub aga naabrile või riigile, siis ei või põhjast rohtugi üles kiskuda,“ ütles Peek.
Intervjuud saab kuulata:
Intervjuu algab 65.40
Seotud lood
Kui eramajade omanikud on üsna teadlikud puuraukudega maakütte eeliste suhtes, siis kortermajade elanike ning ühistuliikmete seas võib veel kohata kahtlevat seisukohta.