Tallinn maksab 2019. aastal restaureerimistoetust kogusummas 225 000 eurot, mis on 25000 euro võrra suurem kui mullu.
- Same 31 enne ja pärast restaureerimist Foto: Raepress
„Restaureerimistoetuse taotlus tuleb esitada hiljemalt 29. märtsiks 2019,“ ütles abilinnapea Andrei Novikov. „Toetuse maksimaalseks suuruseks ühe projekti kohta on 20 000 eurot.“
Toetuse andmise eesmärk on Tallinna linnas ajastutruu miljöö, arhitektuuri ja materjalikasutuse säilitamine. Toetuse andmine aitab tasakaalustada muinsuskaitseseadusest ja miljööväärtuslikest hoonestusaladest tulenevalt eraomandile seatud rangemaid piiranguid ning innustab ajalooliste originaaldetailide restaureerimist.
Vajalik dokumentatsioon (ehitusprojekt, muinsuskaitselised eritingimused, välisviimistluse põhiprojekt, restaureerimisprojekt, restaureerimistööde tegevuskava jne) peaks olema kooskõlastatud juba enne taotluse esitamist. Taotlusele tuleb lisada kooskõlastatud dokumentatsiooni alusel võetud kolm hinnapakkumist, milles peavad olema kirjeldatud toetuse arvelt kavandatavad tööd, töödes kasutatavad materjalid vastavalt heale restaureerimistavale ning fotod originaaldetailist/objektist. Vallasmälestise puhul tuleb lisada tegevusloaga restauraatori hinnang restaureeritava objekti tehnilisele seisukorrale.
- Vabaduse pst 88 enne ja pärast restaureerimist Foto: Raepress
Toetust ei anta miljööväärtuslikul hoonestusalal paikneva hoone interjööridetailide restaureerimiseks.
Restaureerimistoetust saab eelmisest aastast taotleda ka Tallinna mittetulundustegevuse toetuste infosüsteemi iseteeninduskeskkonnas, see on teinud toetuse taotlemise palju lihtsamaks ning toetuse andmise menetlus kiiremaks. Rohkem infot
Tallinna kodulehel.Seotud lood
Tänapäeval ei räägita videokaameratest enam ainult objektide turvalisuse tagamise kontekstis. Tehnoloogia kiire areng on muutnud videovalve lahendused mitmekülgseteks tööriistadeks, mis pakuvad palju enamat kui pelgalt valvet.