Ülemiste City linnaku arendaja Technopolis Ülemiste laiendab oma tegevust linnakust väljapoole ning sõlmis lepingu Maakri Kvartaliga, mille kohaselt rajatakse aadressile Maakri 19/2 ühistöötamise kontor. UMA Maakri nimeline coworking kontor avab uksed järgmise aasta suvel.
- Foto: Technopolis Ülemiste
1800 ruutmeetri suurune ühistöötamise kontor koosneb kokku 20 privaatkontorist, 80 avatud töökohast, 4 seminariruumist ning ühistest sotsialiseerumise aladest.
„Technopolis Ülemiste jaoks on tegemist ajaloolise sammuga, enam kui kaheksa tegevusaasta jooksul tegutseme esmakordselt Ülemiste City linnaku piiridest väljaspool,“ märkis Technopolis Ülemiste ASi juhatuse esimees Gert Jostov. „Ühtlasi toome sellega Eestisse rahvusvahelise jagatud kontoripindade kontseptsiooni UMA, mis on end juba edukalt tõestanud Skandinaaviamaade pealinnades.“
Jagatud kontor tegutseb põhimõttel, et seal on tagatud kõik traditsioonilise kontori võimalused, alustades kvaliteetsest Wifi-ühendusest, kohvinurgast, printimise- ja koristusteenusest kuni koosolekuruumide kasutamiseni välja. Kuid erinevalt pikaajalise üürilepinguga kontoripindadest on keskkonna eeliseks paindlikkus. See tähendab, et võimalik on üürida ühte töölauda avatud ruumis üheks päevaks või mitmekohalist privaatkontorit aastateks ning töökohtade arvu saab vastavalt ettevõtte vajadusele ka väga kiiresti muuta.
„Veel üks oluline aspekt coworking kontorite juures on koostöö ise,“ lisab Jostov. „Keskkonnas, kus tegutseb kõrvuti palju erineva tausta ja oskustega inimesi, on võimalused tõenäolisemad tekkima, mis on üks sellise keskkonna põhieesmärke. Näiteks on UMA kontseptsiooni sisse kirjutatud n-ö kogukonna juht, kes hakkab igapäevaselt tegelema suhtevõrgustike arendamisega ja korraldama erinevaid ühisüritusi.“
Kinnisvaraarendajatel tuleb muutustega kohaneda
Gert Jostovi kinnitusel näitavad kümned maailmas läbi viidud töökeskkonnaalased uuringud, et lähiaastatel muutub oluliselt viis, kuidas kontorites tööd tehakse. „Töötajad soovivad enam ise otsustada kuidas, kus ja millal nad tööd teevad ega taha end piirata ühe töölaua ega kindlate kellaaegadega,“ selgitas Jostov. „See toob kaasa start up’ide ja vabakutseliste ajastu, aga ka traditsioonilistel suurkorporatsioonidel tuleb konkreetsete töölõikude tegemiseks üha sagedamini spetsialiste lühiajaliselt juurde palgata. See tähendab, et kollektiivide suurus saab olema pidevas muutumises.“
„Lisaks tööandjatele peavad ka kinnisvaraarendajad nüüd leidma võimalusi nende muutustega kohanemiseks. Jagamismajanduse põhimõttel toimivate kontoripindade idee on täna ilmselt kõige edukam lahendus, mis uutele töökeskkonna vajadustele vastab,“ lisas Jostov.
Technopolis grupil on kokku 13 UMA ühistöötamise kontorit, mis asuvad Helsingi, Stockholmi ja Kopenhaageni kesklinnas, lisaks Technopolise linnakutes Soomes, Eestis, Norras, Venemaal ning Leedus. Tulevikus on kõigile UMA Eesti klientidele automaatselt tagatud juurdepääs ka teiste riikide UMA-keskustesse.
Ettevõte loodab 2020. aasta lõpuks Põhjamaade ja Baltikumi regiooni suurimates linnades avada kokku vähemalt 20 coworking kontorit, mis on loodud Põhjamaisele UMA kontseptsioonile tuginedes, olles samaaegselt inspireerivad töökeskkonnad ja koostöövõrgustikud.
Technopolis Ülemiste coworking
6 fotot
- Technopolis Ülemiste coworking
Seotud lood
Tänapäeval ei räägita videokaameratest enam ainult objektide turvalisuse tagamise kontekstis. Tehnoloogia kiire areng on muutnud videovalve lahendused mitmekülgseteks tööriistadeks, mis pakuvad palju enamat kui pelgalt valvet.