Muinsuskaitse all oleva Rauaniidi hoone ümberehitamine ja laiendamine aadressil Kotzebue 1/Põhja pst 7 maksab koos käibemaksuga 16,2 miljonit eurot. Ehitus algab kuu aja jooksul.
- Eesti Kunstiakadeemia uus maja Foto: EKA koduleht
Tänavu 3. jaanuaril sõlmisid Eesti Kunstiakadeemia ja OÜ Astlanda Ehitus lepingu ülikooli uue hoone rekonstrueerimis- ja ehitustöödeks Tallinnas Kalamaja ja Vanalinna piiril. Astlanda Ehitus võitis ehitushanke, kuhu laekus möödunud aasta novembriks seitse pakkumust, mis kõik vastasid hanke tingimustele, teatas Eesti Kunstiakadeemia.
Astlanda pakkumine oli kõige odavam, täpsustas tellija Kinnisvarauudised.ee-le. Kolme esimese pakkumise hinnavahe oli ca 3%, kuid hanke kriteeriumiks oli odavaim hind. Astlandal oli odavaima hinna juures ka suuri kogemusi muinsuskaitsealaste hoonete rekonstrueerimisel. Praeguseks on hoone tühjendus- ja lammutustööd juba alanud ning lepingu järgselt peab ehitustegevus algama 28 päeva jooksul, arvestades 3. jaanuarist. Ehitamine kestab 15 kuud.
Eesti Kunstiakadeemia tulevases õppehoones saab olema ligikaudu 12 302 m2 ruutmeetrit suletud netopinda. Planeeritud ajakava kohaselt alustatakse uues hoones õppetööd 2018. aasta sügisel.
Endise suka- ja sokivabriku Suva hoonele nõukogude ajal lisandunud tiivad lähevad lammutamisele ja nende asemele ehitatakse uued osad. Arhitektuuriprojekti autorid on avaliku arhitektuurivõistluse võitnud Joel Kopli, Koit Ojaliiv, Juhan Rohtla ja Eik Hermann arhitektuuribüroost KUU Arhitektid.
Eesti Kunstiakadeemia uue õppe- ja teadushoone ehitamist rahastab Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond ASTRA meetmest.
Hoone naabruses on juba ehitatud ning ehitatakse mitmeid uusi kortermaju, näiteks No5 (Põhja pst 5) ja Nova maja (Kopli 4a ja Kopli 6). Praegu ehitatakse ümber ka Balti jaama turgu, millele kerkiv keskus saavutas läinud aasta lõpus maksimumkõrguse.
Seotud lood
Ehitusprojektid, mida hakatakse sageli teostama ilma põhjaliku ja projekti ekspertiisi läbinud tööprojektita, võivad kaasa tuua tüütuid sekeldusi ning probleeme. Ehkki seadus ei pruugi alati projektile ekspertiisi nõuda, on see ülitähtis samm, mis aitab ennetada võimalikke ebakõlasid ning vigu.