Ober-Haus Kinnisvara korterite hinnaindeks langes mais pärast aprillis toimunud tõusu 0,2%. Võrreldes 2015. aasta maiga oli indeks 1,0% kõrgemal.
Tallinnas toimus mais korteriomanditega 799 tehingut, mida oli 6,7% rohkem kui aprillis ja 1,8% vähem kui eelmise aasta mais. Tallinnas langes keskmine ruutmeetri hind 1,0% ja oli seega 1569 eurot ruutmeeter. Võrreldes eelmise aasta maiga oli ruutmeetri hind 1,4% kõrgem ja võrreldes hindade tipuga 2007. aastal 8,1% madalam.
Kuigi statistika näitab Tallinnas tervikuna pinnaühiku langust, ei ole see laiendatav kogu korteriturule ühtlaselt, põhjuseks on tehingute struktuur. Tallinna korteriturgu mõjutab aktiivne arendustegevus, mis on peatanud vanemate korterite hinnatõusu, kuid viimase kuu jooksul võis märgata turul tervikuna müügipakkumiste hulga vähenemist.
Võrreldes eelmise kuuga tõusis keskmine ruutmeetri hind kolmes linnaosas: Kristiines (17,9%), Mustamäel (4,8%) ja Haaberstis (2,5%). Kristiines oli hinnatõusu põhjuseks keskmisest suurem tehingute hulk uute korteritega Marsi ja Tedre tänaval. Teistes linnaosades hinnad langesid: Nõmmel (5,3%), Põhja-Tallinnas (4,1%), Kesklinnas (2,9%), Lasnamäel (1,7%) ja Pirital (0,4%). Languse põhjuseks oli tehingute vähenemine uute ja keskmisest kallimate korteritega. Võrreldes 2015. maiga on suurim hinnatõus toimunud Põhja-Tallinnas 7,1%, Mustamäel 4,3% ja Lasnamäel 4,0% Peamiseks hinnatõusu põhjuseks on kasvanud tehingute hulk uute korteritega.
Tartus langes keskmine pinnaühiku hind võrreldes eelmise kuuga 2,1% 1227-le eurole ja Pärnus tõusis 2,7% ja oli 970 eurot ruutmeeter.
Jõhvis keskmine pinnaühiku hind ei muutunud ja oli 191 eurot ruutmeeter ning Narvas tõusis ja oli 458 eurot ruutmeeter.
Seotud lood
Ehitusprojektid, mida hakatakse sageli teostama ilma põhjaliku ja projekti ekspertiisi läbinud tööprojektita, võivad kaasa tuua tüütuid sekeldusi ning probleeme. Ehkki seadus ei pruugi alati projektile ekspertiisi nõuda, on see ülitähtis samm, mis aitab ennetada võimalikke ebakõlasid ning vigu.