Iraaki, Basrasse, kavandatakse pilvelõhkujat nimega „Pruut“, millest peab saab järgmine maailma kõrgeim hoone.Sellest tuleb nullenergimaja, mis toodab sama palju kui kulutab.
Kohalikud nimetavad Basrat Pärsia lahe pruudiks, millest on kompleks ka oma nime saanud. Projekti tellijaks on Basra omavalitsus, kellel on ambitsioonikas plaan, püstitada hiigelehitis 2025 aastaks.
Kavandatav kompleks koosneb neljast ühendatud tornist, mis moodustab kokku 604 korrust, kogupindalaga 1,55 milj. ruutmeetrit.
Arhitektide sõnul loovad nad maailma esimest „vertikaalset linna“. 188 meetri kõrgune antenn paikneb kõrgeima torni tipus, mis sööstab 1152 meetrit taevasse. See on rohkem, kui praegused maailma kõrgeimad hooned - Burj Khalifa Dubais 830 meetrit ja Saudi Araabias valmiv Kingdom Tower, mille lõppkõrgus saab olema 1008 meetrit.
Õigele pruudile kohaselt kuulub ka selle pilvelõhkuja juurde „loor“ - klaasist varikatus , mis langeb tornist alla, varjates hoone alumisi korruseid. Varikatuse all hakkavad paiknema hotellid, kauplused, pargid ja kogu kompleksi ühendav siseraudtee.
Maailma kõrgeima hoone arendus keset kõrbe lähtub keskkonnasäästlikkuse printsiibist, nii jäävad viljakad maad põlluharimise tarbeks ja vältimaks valglinnastumist, pürgib „Pruut“ seninägematutesse kõrgustesse.
Seotud lood
Ehitusprojektid, mida hakatakse sageli teostama ilma põhjaliku ja projekti ekspertiisi läbinud tööprojektita, võivad kaasa tuua tüütuid sekeldusi ning probleeme. Ehkki seadus ei pruugi alati projektile ekspertiisi nõuda, on see ülitähtis samm, mis aitab ennetada võimalikke ebakõlasid ning vigu.