Uus Maa kinnisvarabüroo analüütik Igor Habal tegi kinnisvarauudised.ee korraldatud Ärikinnisvara Halduse konverentsil 2015. aasta äripindade üürituru turuülevaate.
- Uus Maa analüütik Igor Habal Foto: Raul Mee
Turvaettevõtted vajavad oma tööks oluliselt töökindlamaid ja funktsionaalsemaid mehitamata lennuvahendeid kui igaühele hõlpsasti kättesaadavad droonid, mida saab kasutada hobitegevuseks, tõdeb G4S Eesti valvedivisjoni direktor Villu Õun .
Droon on suurepärane töövahend vaatluse tegemiseks suurel maa-alal, keerulistes maastikutingimustes ja öisel ajal infrapunakaameraga. Neis oludes toob ta ekraanile kompaktse pildi ja muudab rikkumised kergesti märgatavaks.
Võrreldes valvekaameratega on droonid paindlikumad ja ei vaja eraldi infrastruktuuri nagu kaablivedu, andmeside ja muu. See tähendab, et kui turvaettevõtte töö lõpeb ühel objektil, saab töövahendid suurema vaevata viia üle järgmisse kohta.
G4S kasutab droone naftaplatvormidel, samuti on neid testitud Aasias naftatorude valveks.
Eestis on firma katsetanud erinevaid droonimudeleid nii tehnilises valves kui ka rannavalves. Paraku pole pakutud lahendused olnud piisavalt töökindlad ja efektiivsed et kaaluda üles praegu kasutatavaid lahendusi.
Droonide kasutusest turvalisuse tagamisel saab pikemalt lugeda
Äripäevast.
Seotud lood
Ülemiste Ärimaja juurdeehitus sai stardi, lisandub 8500 rm büroopinda, sh tuleb esimesele korrusele 1260 rm uut kaubandus- ning toitlustuspinda.
Ehitusprojektid, mida hakatakse sageli teostama ilma põhjaliku ja projekti ekspertiisi läbinud tööprojektita, võivad kaasa tuua tüütuid sekeldusi ning probleeme. Ehkki seadus ei pruugi alati projektile ekspertiisi nõuda, on see ülitähtis samm, mis aitab ennetada võimalikke ebakõlasid ning vigu.