• 16.11.15, 10:21
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Galerii: Pagari lukskorterite omanikke on Indoneesiast, Omaanist, Venemaalt, ...

Tallinna vanalinnas asuvas Pagari 1 majas on tänaseks müümata neli korterit algsest 42st.  
Galerii: Pagari lukskorterite omanikke on Indoneesiast, Omaanist, Venemaalt, ...
Lisaks kohalikele ostjatele on Tallinna vanalinna luksuskorterelamu pälvinud välismaalaste tähelepanu, kirjutas edastatud teates Corpore. Tallinna vanalinna luksuskorterite omanikke on pärit näiteks Singapurist, Indoneesiast, Omaanist, Hispaaniast, Prantsusmaalt, Soomest ja Venemaalt  ning väikeriigist St Kitts ja Nevis (see on omaette riik, mis kuulub Briti Rahvaste Ühendusse ning riigipeaks on Elizabeth II -toim). 
Pagari 1 projekti omanik ja arendaja on Singapuri päritolu Tolaram Grupp, mille tegevdirektor Eestis on Sonny Aswani, kes tegutseb Eestis alates 1995. aastast kinnisvarasektoris ja paberi- ning tekstiilitööstuses. Selle aasta alguses hakkas Aswani ka riskiinvestoriks. Eesti rikaste topis tänavu 30. kohta hoidev (aasta varem oli ta veel 18.) Sonny Aswani investeeris ka ettevõtete rahastamisele keskenduvasse idufirmasse Investly. 
Tallinna vanalinna Pagari 1 hoone ajalugu ulatub aastasse 1911, mil Briti kodanik William Tulip ostis Tallinnas kolm kinnistut, mis asusid Pagari, Pika ja Laia tänava vahele jäävas kvartalis. Juba 1912. aastal valmis seal arhitekt Hans Schmidti projekti järgi ehitatud imposantne äri- ja eluhoone. Oma mõõtmete ning arhitektuurilise lahenduse poolest meenutab viiekordne elumaja silmapaistvaid ehitisi Kesk- ja Lääne-Euroopas.
Alates 1920. aastast kasutasid hoonet Eesti Vabariigi ametiasutused ning hiljem Nõukogude julgeolekuorganid. 1990ndate algusest oli hoone Eesti Vabariigi Siseministeeriumi valduses, kuni riik müüs hoone 2010. aastal.
 
 
Pagari 1
8 fotot
  • Pagari 1

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 04.11.24, 08:00
Ehitusekspertiisi ja järelevalve teostamine säästab aega, närve ja rahakotti
Ehitusprojektid, mida hakatakse sageli teostama ilma põhjaliku ja projekti ekspertiisi läbinud tööprojektita, võivad kaasa tuua tüütuid sekeldusi ning probleeme. Ehkki seadus ei pruugi alati projektile ekspertiisi nõuda, on see ülitähtis samm, mis aitab ennetada võimalikke ebakõlasid ning vigu.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele