Tuleb tõdeda, et keep smiling´ust jääb üksi väheks - kinnisvarabüroode käive aastases võrdluses vajus ja käive kukkus. Aga siiski, hoides fookuses õigete tegevuste tegemist, valmistud lähenevaks kasvuks. 26 kinnisvarabürood said pingeritta.
- Kinnsvarabüroo Uus Maa OÜ partner/juhatuse liige Mika Sucksdorff plaanib kasvu läbimõeldud tegevuste kaudu. Foto: Marko Mumm
Äripäeva Infopanga andmete põhjal koostatud Kinnisvarabüroode TOPis seati ettevõtted pingeritta kuue näitaja põhjal: 2023. aasta müügitulu ja selle kasv võrreldes 2022. aastaga, 2023. aasta maksueelne kasum ja selle kasv võrreldes 2022. aastaga, rentaablus aastal 2023 ja lisandväärtus töötaja kohta aastal 2023.
Töötajate arv aastal 2023 pidi olema 2 või enam. Iga näitaja põhjal reastati ettevõtted edetabelitesse, iga koht järjestuses andis kohale vastava arvu punkte. Kuue tabeli punktid liideti. Võitis kõige vähem punkte kogunud ettevõte.
Seotud lood
Euribori ei tasu liialt ületähtsustada, sest see on vaid üks komponentidest, mida ostuhuviline ostuotsust tehes arvestab, märgib Kinnisvarauudistele antud kommentaaris ELUM Kinnisvara arendusjuht Risto Vähi.
Kuigi rahvastiku liikumine suurlinnadesse on ülemaailmne trend, ei jää siiski kõik piirkonnad tühjaks. Oma raha väiksemate asumite kinnisvarasse paigutamisel tuleks aga jälgida ühte konkreetset valdkonda, mis ennustab piirkonna elujõulisust väga selgelt ette, nendib Pindi Kinnisvara müügipartner Peep Sooman.
Kinnisvaraturu jahenemine on kestnud juba kaks aastat, kuid majandusprognoosid viitavad ettevaatlikule elavnemisele, mis lisab turuosalistele optimismi rohkemate tehingute teostamiseks, kirjutab Restate`i analüütik Julia Linde.
Tugev planeering, heal tasemel arhitektid ning koostöövalmis arendajad ja asjatundlikud muinsuskaitsjad loovad kõrgel tasemel ajaloolise taustaga arendusi, räägivad kinnisvara saates „Kinnisvaratund“ Eek & Mutso arhitektuuribüroo üks asutaja ja arhitekt Margit Mutso, muinsuskaitsja, Eesti Kunstiakadeemia dotsent ja UNESCO kultuuripärandi uuringute õppetooli koordinaator Riin Alatalu, US Real Estate ja Forus Grupi omanik Urmas Sõõrumaa ja Tallinna linnaarhitekt Andro Mänd.
Ehitusprojektid, mida hakatakse sageli teostama ilma põhjaliku ja projekti ekspertiisi läbinud tööprojektita, võivad kaasa tuua tüütuid sekeldusi ning probleeme. Ehkki seadus ei pruugi alati projektile ekspertiisi nõuda, on see ülitähtis samm, mis aitab ennetada võimalikke ebakõlasid ning vigu.